دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ – درس پنجم

در دیجیتال مارکتینگ اگر می خواهی مرزهای فروش را جا به جا کنی باید تبلیغات کنی. من تا اینجا در دوره دیجیتال مارکتینگ تلاش کردم روش های ارگانیک (طبیعی) جذب مخاطب را توضیح بدم. حالا وقت آن رسیده که به تبلیغات آنلاین بپردازم. این جلسه پنجم از بازاریابی آنلاین است. اگر جلسات قبلی را مشاهده نکردی پیشنهاد من اینه ابتدا جلسه اول دیجیتال مارکتینگ را مشاهده کنی. در همان صفحه، لینک سایر جلسات هم هست.

 

دوره دیجیتال مارکتینگ – جلسه پنجم : تبلیغات آنلاین

بحث تبلیغات آنلاین همیشه داغ است. یکی از جذاب ترین بخش های کار کردن برای یک دیجیتال مارکتر، تبلیغات آنلاین است. چرا؟ چون وقتی یک کسب و کار، تبلیغات میکنه، زمان را می خرد! یعنی چی؟ اجازه بده توضیح بدم. یعنی یک کسب و کار علاوه بر اینکه به صورت طبیعی فعالیت میکنه، فروش داره و رشد میکنه و همینطوری به مسیر ادامه میده و یک روند خطی را طی میکند. حالا وقتی تبلیغات میکنه باعث میشه در مدت زمان خیلی کوتاه، افراد بسیار زیادی کسب و کارش، محصولات و خدماتش را ببینند و عده ای خرید کنند و همین موضوع باعث میشه سرعت رشد به طرز فوق العاده ای افزایش پیدا کند.

 

انواع تبلیغات اینترنتی در دیجیتال مارکتینگ

  • تبلیغات اینترنتی بر اساس مدت زمان نمایش
  • تبلیغات اینترنتی بر اساس تعداد نمایش
  • تبلیغات اینترنتی بر اساس تعداد اقدام

 

فرمت های تبلیغات آنلاین

  • تبلیغات آنلاین به صورت فیلم
  • تبلیغات آنلاین به صورت عکس
  • تبلیغات آنلاین به صورت متن

 

بسترهای تبلیغات اینترنتی

  • تبلیغات اینترنتی در وب سایت های مختلف
  • تبلیغات اینترنتی در شبکه های اجتماعی
  • تبلیغات اینترنتی در اپلیکیشن ها

 

کدام روش تبلیغاتی بهترین است؟

هیچ روش بهترینی وجود ندارد. در واقع نمی شود یک نسخه را برای همه تجویز است. برای هر کسب و کاری متفاوت است. یک مثال بزنم. یک شرکتی فقط نوشیدنی انرژی زا می فروشد. به نظر شما در اینستا بهتر جواب می گیرد و یا اینکه تبلیغات کلیکی گوگل انجام دهد؟

بستگی به هدف شرکت دارد. مثلا یک شرکت دنبال عمده فروشی و مراکز پخش است، در این حالت تبلیغات کلیکی گوگل خیلی می تواند کمک کند. ولی آیا اگر بخواهد خرده فروشی کند، تبلیغات کلیکی برایش مناسب است؟ خیر، در این صورت بهترین حالت اینستاگرام است که با برگزار کمپین های تبلیغاتی و همکاری با اینفلوئنسرها بخواهد به صورت خرده فروشی کار کند و به برندینگ بیشتر خودش کمک کند.

 

مزایای تبلیغات اینترنتی نسبت به روش سنتی

در تبلیغات اینترنتی، بازار هدف شما به وسعت کل ایران است. هزینه تبلیغات در این روش بسیار ارزان تر از هر روش تبلیغاتی دیگر است. تبلیغات قابل اندازه گیری است و می شود به راحتی فهمید که هر روش تبلیغاتی که بودجه ای برایش در نظر گرفتیم چقدر اثربخش بوده است، در صورتی که در روش های تبلیغات سنتی معمولا امکان سنجش تبلیغات وجود ندارد.

 

هدف گیری دقیق در تبلیغات اینترنتی

در بازار آنلاین با استفاده از پلتتفرم های آنلاین می شود دقیقا مشخص کرد که تبلیغ به چه افرادی نمایش داده شود. یعنیی این خود ما. هستیم که تعریف می کنیم چه مدل مخاطبینی تبلیغ ما را ببینند.

 

جلسه اول دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه دوم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه سوم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه چهارم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه پنجم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ – شما اینجا هستید

جلسه ششم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزش طراحی سایت با وردپرس