دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ – درس چهارم

فیلم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ – جلسه چهارم – ادمین اینستاگرام

پادکست صوتی دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ – جلسه چهارم – ادمین اینستاگرام

در جلسه چهارم آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ میخواهم درباره بازاریابی در شبکه های اجتماعی صحبت کنم. اینکه اصلا چی هست و افرادی که بازاریابی اینترنتی در این شبکه ها را بلد هستند دقیقا چیکار می کنند و چقدر درآمد دارند. خوشحالم که تا الان ۳ جلسه قبلی را با من همراه بودید. دوست عزیزم اگر شما هنوز جلسات قبل را مشاهده نکردید ابتدا به جلسه اول دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ مرا جعه کنید. در آن صفحه هم از ابتدا این مسیر را دنبال می کنید و هم اینکه لینک تمام جلسات در آن صفحه قرار دارد.

 

دیجیتال مارکتینگ و شبکه های اجتماعی

مردم اکثر وقتشان را در شبکه های اجتماعی می گذرانند. در کشور ما هم با توجه به شرایطی که وجود دارد الان مردم بیشتر در اینستاگرام هستند. این را همیشه بدانید. جایی که مردم حضور دارند یعنی اجتماع است. جایی که اجتماع است یعنی پول است. در دیجیتال مارکتینگ، یکی سری از شرکت ها بیشتر فعالیت های خودشان را در شبکه های اجتماعی انجام می دهند. به عنوان مثال یک شرکتی که فقط نوشیدنی انرژی زا می فروشد، خیلی شاید گوگل نتواند به کسب و کارش کمک کند. اما برای برندسازی، بهترین گزینه شبکه های اجتماعی است. جایی که مردم راجب محصولات صحبت می کنند.

 

ادمین اینستاگرام کیست و چه وظایفی دارد؟

نکته قبل از شروع :‌ اینجا من میگم ادمین اینستاگرام، ولی این وظایف و شرح کاری را می شود برای همه شبکه های اجتماعی به کار برد. صرفا چون اینستاگرام اصلی ترین شبکه های است که ایرانی ها فعالیت می کنند، من هم اشاره میکنم به اینستاگرام. ادمین پیج اینستاگرام دارای سطح بندی مختلف است که در فیلم آموزشی ابتدای صفحه کامل راجب این سطح ها صحبت کردم. اگر ندیدی حتما این فیلم را ببین.

 

درآمد ادمین اینستاگرام و شبکه های اجتماعی چقدر است؟

یک نفر می تواند به صورت همزمان ادمین چند پیج اینستاگرامی باشد و از هر پیج ماهیانه ۳-۴ میلیون تومان دریافت کند. یعنی اگر یک نفر ۵ پیج اینستاگرامی را بدست بگیرد می تواند ماهیانه حدود ۱۵ الی ۲۰ میلیون تومان سود خالص دریافت کند. البته این را در نظر داشته باشید که مدیر شبکه های اجتماعی سطح بندی مختلفی دارد. مدیر شبکه اجتماعی سطح بندی مختلفی دارد. برای اینکه این سطح بندی ها را بهتر متوجه بشوید و بدانید که در سطوح بالاتر چه درآمدهای بالاتری یک ادمین می تواند داشته باشد بهتر است فیلم را ببینید.

 

مدت زمان انجام پروژه ادمینی

مدیریت شبکه های اجتماعی و ادمین اینستاگرام بودن، به صورت ماهیانه است و چیزی نیست که به صورت پروژه ای باشد. اما اگر به یک دیجیتال مارکتر حرفه ای تبدیل شوی می توانی کارهای پروژه ای کوتاه مدت انجام بدهی و درآمدهای بسیار بالایی را تجربه کنی. شاید بپرسی چطوری؟ یک مثال موردی. در همین فضای اینستاگرام ما ایرانی ها، پیج های مختلفی هر از گاهی کمپین های فروش برگزار می کنند و معمولا این کمپین های فروش و یا تبلیغات مختلفی که میبینی توسط متخصص های این کار انجام میشه. یعنی اکثر پیج های موفق و بزرگ از مشاورین این کار کمک می گیرند و دیجیتال مارکترها سناریوهای تبلیغاتی و فروش تدوین می کنند و دستمزدهای بالایی می گیرند. دستمزد بالا یعنی دقیقا چقدر؟ یک دیجیتال مارکتر یک سناریو تبلیغاتی بنویسه میتونه که در ۳ روز قابل اجرا باشه میتونه از پایین ترین سطح ۳ میلیون تومان و در سطح بالاتر چند ده میلیون و یا چند صد میلیون تومان دریافت کند.

 

مدت زمان یادگیری ادمین اینستاگرام

با توجه به سطح بندی ادمین بودن. زمان یادگیری بسیار متفاوت است. اجازه بدید برای درک بهتر این موضوع من در پادکست صوتی زیر که برایتان آماده کردم به خوبی پاسخ این سول را بدهم.

سطح بندی یک متخصص شبکه های اجتماعی

پایین ترین سطح ادمین اینستاگرامی این است که یک نفر به عنوان ادمین فقط پاسخ دایرکت و کامنت بدهد. یک سطح بالاتر این است که محتواهای کارفرما را دریافت کند و خودش طبق یک برنامه ریزی به صورت منظم پست منتشر کند. سطح بالاتر این است که خود ادمین مهارت گرافیکی بلد باشد و یک رنگ و روح بهتری به پیج ببخشد. سطح دیگر این است که ادمین پیج کار تدوینگر هم بلد باشد و فیلمای خوبی بسازد. سطح بالاتر این است که ادمین پیج خودش استراتژیست مارکتینگ باشد و بتواند استراتژی و برنامه محتوایی تدوین و اجرا کند. سطح دیگر پاسخ دهی به دایرکت و مشارکت در فروش باشد. سطح دیگر طراح و مجری تبلیغات باشد که من در جلسه مربوط به تبلیغات آنلاین راجبش صحبت کردم.

 

 

جلسه اول دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه دوم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه سوم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه چهارم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ – شما اینجا هستید

جلسه پنجم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه ششم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

مرکز تحصصی پرورش متخصص دیجیتال مارکتینگ

, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
×