دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ – درس ششم

در درس ششم از دوره رایگان آموزشی دیجیتال مارکتینگ میخوام درباره تولید محتوا و بازاریابی محتوا صحبت های مهمی داشته باشم. بزار راحتت کنم، هزار و یک نکته را رعایت کن ولی محتوا نداشته باشی بازنده ای! حالا هزار و یک نکته را رعایت نکن ولی محتوا داشته باشی برنده بازی هیجان انگیز دیجیتال مارکتینگ هستی. این جلسه قسمت ششم است. اگر قسمت های قبلی را ندیدی به صفحه جلسه اول دیجیتال مارکتینگ سر بزن و جلسات را به ترتیب مرور کن.

پادشاهی در وب با تولید محتوا و بازاریابی محتوا

وقتی میخوای یک کاری را انجام بدی اول از خودت سوال کن. از خودت بپرس چرا مردم در اینترنت هستند؟ پاسخ : برای دریافت اطلاعات در اینترنت هستند. مردم در اینترنت محتوا مصرف می کنند. از جوک و سرگرمی بگیر تا مسائل علمی پیچیده. از متن بگیر تا عکس، ویدئو، پادکست صوتی و … خب وقتی به یک سوال پاسخ بنیادی میدی متوجه میشی که داستان از چه قرار است. پس خواستم اینجا اهمیت محتوا را بهت نشان بدم. مام جلساتی که تا الان باهم داشتیم برای پیاده سازی هر قسمت باید محتوا تولید کنی. یعنی محتوا جوهره اصلی دیجیتال مارکتینگه. خب حالا مردم در اینترنت محتوا مصرف میکنن که چی بشه؟ این چه ارتباطی به کسب و کار من داره؟

 

مزیت اول تولید و بازاریابی محتوا

مردم دوست دارند از متخصصان خرید کنند. مردم دوست دارند از مشاوران خرید کنند. اینو بازش کنیم. با یک داستان واقعی که برای هممون اتفاق افتاده بحث را پیش ببریم. به موبایل فروشی میری، یک فروشنده سرش داخل گوشی خودشه و وارد فروشگاه میشی و سوال میپرسی و از سر شکم سیری قیمت میده (با خودش هم قهره). وارد یک مغازه دیگه میشی،‌فروشنده به احترامت از روی صندلی بلند میشه و شروع میکنه توضیح دادن و راهنمایی بیشتر درباره محصول. اطلاعات خوبی در اختیارت قرار میده. قیمتش حتی شاید از فروشنده قبلی هم کمی بیشتر باشه. از کدام یک خرید میکنی؟ اکثریت از فردی خرید می کنند که حس بهتری می گیرند. یک مثال دیگه. دوتا فروشگاه کنار هم هستند،‌ محصول یکسان دارند و قیمت یکسان دارند. از کدام خرید میکنی؟ از آن فروشگاهی که با فروشنده بیشتر حال کنی. همین موضوع را حالا بیاریم وارد فضای آنلاین کنیم ببینیم چه اتفاقی می افتد. بیا با من پاراگراف پایینی!

 

انتقال حس خوب و ایجاد اعتماد با تولید محتوا

تصمیم گرفتی یک موبایل به صورت آنلاین خریداری کنی. دوتا سایت روبرویت است. یکی اطلاعات دقیق و جامع درباره موبایل نوشته. یکی دیگه در حد ۴-۵ خط توضیحات داده است. کدام را انتخاب میکنی؟ به کدام حس بهتری داری؟ به کدام بیشتر اطمینان میکنی؟ پاسخ واضح است. پس داستان تولید محتوا یعنی همین. امروز دنیا با بازاریابی محتوا میفروشد.

 

تقویم محتوا

اگر یک کسب و کار اینترنتی می خواهد موفق شود، باید یک برنامه ریزی خوب برای تولید محتوا داشته باشد. باید یک تقویم محتوایی داشته باشد و همیشه از تقویم محتوا جلوتر باشد. تقویم محتوا یعنی اینکه تقویم را برداری و مناسبت های تقویم را استخراج کنی و برنامه ریزی کنی برای روزهای هفته چه محتوایی در وب سایت، اینستاگرام و یا شبکه های اجتماعی باید پست کنی. برای مناسبت ها سعی کنی محتوای مناسبی منتشر کنی.

 

انواع فرمت های محتوا

  • فیلم
  • عکس
  • صوت
  • متن آنلاین

این فرمت ها از رایج ترین فرمت های اطلاعاتی هستند. باید تلاش کنید که برای کسب و کار اینترنتی محتوا با فرمت های مختلف منتشر کنی تا همه سلایق را بتوانی جذب کارت کنی.

 

تولید محتوا با کامپیوتر

برای تولید محتوا با کامپیوتر می توانید از نرم افزار Adobe Photoshop برای طراحی و ادیت عکس استفاده کنید. برای تدوین فیلم می توانید از نرم افزار Adobe Premiere استفاده کنید. برای ساخت پادکست های صوتی حرفه ای هم می توانید از نرم افزار Adobe Audition استفاده کنید.

 

تولید محتوا با موبایل

می توانید برای شروع کار فیلم های خودتان را با موبایل بگیرید و با همان موبایل هم ادیت کنید. اپلیکیشن inshot یکی از بهترین نرم افزارهای ادیت فیلم و عکس با موبایل است که هم نسخه اندروید دارد و هم نسخه آی او اس دارد. از اپلیکیشن snappseed هم می توانید برای ویرایش عکس استفاده کنید.

 

جلسه اول دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه دوم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه سوم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه چهارم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه پنجم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ

جلسه ششم دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ – شما اینجا هستید

 

اگر می خواهی به صورت حرفه ای تخصص ثروت ساز و هیجان انگیز دیجیتال مارکتینگ را یاد بگیرید پیشنهاد میکنم به صفحه اختصاصی دوره دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزش طراحی سایت با وردپرس