اکسپلور اینستاگرام چیست و چطوری به آن راه پیدا کنیم؟

اکسپلور اینستاگرام یعنی دنیایی از پول. اگر پست هایی که منتشر میکنی به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کند می توانی هزاران فالورر هدفمند رایگان بدست بیاوری. حساب کن یک وست منتشر میکنی و می بینی که از طریق اکسپلور ۵٬۰۰۰ نفر فالوو میکنند. رفتن به اکسپلور یک سری تکنیک داره که من در این آموزش میخوام این ترفندها رو با شما به اشتراک بزارم.

 

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

صفحه ای از اینستاگرام است که اونجا انواع کلیپ های مختلف رو میتونی ببینی. دقیقا کدام صفحه؟ برو توی اینستاگرامت و پایین صفحه بر روی آیکون ذره بین بزن و میبینی که انوع کلیپ ها رو بهت نشون میده. اما نکته بسیار مهم اینه که اینستاگرام با توجه به هوش مصنوعی که داره سعی میکنه پست هایی رو به تو در اکسپلور نشون بده که بهشون علاقه داری! یعنی چی؟ اکسپلور اینستاگرام از کجا میدونه که من به چه چیزی علاقه دارم؟ اینستاگرام میاد رفتار تو را بررسی میکنه و میبینی چه پست هایی رو لایک کردی و وقت گذاشتی کلیپ دیدی. بر اساس رفتارت دقیقا متوجه میشه که به چه موضوعاتی علاقه مندی و دقیقا پست هایی رو بهت بیشتر نشون میده که قبلا بهشون یک تمایلاتی نشون دادی. پس در نتیجه اکسپلور هر فرد، با فرد دیگر کاملا متفاوت است. شما باید به انواع روش های کار با موبایل تسلط پیدا کنید.

 

اکسپلور اینستاگرام

اکسپلور اینستاگرام چه سودی برای من دارد؟

با یک مثال بریم جلو :‌ فرض کن یک پیج اینستاگرام داری که شال و روسری میفروشی. حالا یک نفر که قبلا به پست های شال و روسری واکنش نشون داده و اینستاگرام متوجه شده که علاقه مند به شال و روسری است، میاد اینستاگرام یکی از پست های تو رو توی اکسپلور اون فرد نشون میده و اینجاست که شانس دیده شدن پست تو افزایش پیدا میکنه و در نتیجه شانش فالوو شدن از سمت مخاطب و خرید کردن از پیجت به شدت افزایش پیدا میکنه. خب حالا بیایید با هم بررسی کنیم ببینیم که چه عواملی دقیقا دست به دست هم میده تا پست ما به اکسپلور اینستاگرام بره.

 

چگونه به اکسلپور اینستاگرام راه پیدا کنم؟

اول باید ببینیم که چه آیتم هایی باعث میشه تا یک پست به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کنه. هر چقدر تعامل فالوورهای فعلی شما با پست شما بیشتر باشد. شانس رفتن به اکسپلور شما هم افزایش پیدا‍ می کند.

  • مدت ماندگاری کاربر بر روی پست
  • سیو کردن پست
  • لایک کردن پست
  • به اشتراک گذاری پست
  • کامنت گذاشتن زیر پست

 

مدت ماندگاری کاربر بر روی پست

فرض کن یک پست به صورت فیلم منتشر کردی، حالا هرچقدر افراد بیشتری روی پست تو وقت بگذارند و مشاهده کنند،‌ این به سود تو هست.

 

سیو کردن پست

وقتی یک پست برای یک نفر جذاب یا مهم به نظر برسه، احتمال اینکه آن پست رو سیو کنه افزایش پیدا میکنه. اینجا اینستاگرام ارزیابی میکنه میگه این پست وقتی به قدری برای یک فالوور ارزشمند بوده که حاضر شده ذخیره کنه پس این پست ارزشمندی است.

 

اشتراک گذاری پست

هر چقدر پست شما توسط فالوورها بیشتر دست به دست بشه و برای هم بفرستند، اینستاگرام میگه این پست انقدری ارزشمند بوده که فالوورها برای هم فرستادند.

 

لایک و کامنت

لایک و کامنت هم بسیار در رفتن یک پست به اکسپلور اینستاگرام تاثیر گذار هستند. اما حالا که شاخص های اصلی رو متوجه شدیم بریم ببینیم که راهکار چیه؟

 

کاور یک پست

جنگ امروز دنیا جنگ توجه است. کاور پست شما باید جلب توجه کنه. کاور چیه؟ منظورم عکس مربوط به پست شماست. مثلا دیدی طرف یک فیلم منتشر کرده و اول فیلم یک عنوان با فونت درشت نوشته شده؟ به این میگن کاور پست. حالا کاور نباید صرفا عنوان داشته باشه. وقتی از محصولت عکس میگیری. همون عکس میشه کاور پست. کاور پست شما باید مخاطب پسند باشه. اگه مثلا یدونه کفش میخوای عکس بگیری و بفروشی، سعی کن این عکس رو توی دکور قشنگی قرار بدی، نورپردازی خوبی داشته باشی.

 

برای رفتن به اکسپلور اینستاگرام، فالوور را نگه دار!

بعد از اینکه کاور پست شما توانست جلب توجه کند،‌ باید فالوور را بر روی پست نگه داشت. چطوری؟

پست به صورت فیلم : اول فیلم به هیچ عنوان الکی مقدمه چینی نکن. ۴ ساعت سلام و احوالپرسی نکن. وقت مخاطب رو نگیر. همین ابتدای کار برو سر اصل مطلب. مثلا مخلوط کن میفروشی، به اینصورت شروع کن : سلام، چطوری یک نوشیدنی جذاب با مخلوط کن فلان درست کنیم؟ همیشه سعی کن ابتدای فیلک یک قلاب به ذهن مخاطب ایجاد کنی تا ترغیب بشه ویدئو شما رو تا انتها ببینه.

پست به صورت عکس : حتما در این صورت از چند اسلاید مختلف استفاده کن تا فالوور شما کنجکاو بشه و همه اسلایدها رو ببینه و وقت بیشتری صرف کنه و حتما از یک کپشن جامع و خوب استفاده کن.

نحوه درست کپشن نویسی : حتما به صورت پاراگراف پاراگراف باشه تا از نظر ظاهری خوانایی بهتری داشته باشه. برای هر پاراگراف از یک استیکر یا ایموجی استفاده کن تا زیبایی به متن ببخشی. حتما کپشنی که مینویسی یک بار ارزشی داشته باشه و ۱ نکته آموزنده و مفید برای مخاطب داشته باشه. در انتهای کپشن میتونی از یک دعوت به اقدام CTA استفاده کن.

 

CTA یا دعوت به اقدام چیست؟ یعنی از مخاطب بخواهیم که کاری رو انجام بده. مثلا دیدی یک نفر در اینستاگرام تبلیغات میکنه و در انتهای تبلیغ میاد میگه که پیج من را فالوو کنید. اینجا یعنی داره دعوت به اقدام میکنه. حالا وقتی یک کپشن مینویسی سعی کن همراه با ایجاد چالش هایی باشه تا فالوور ها ترغیب بشوند و مشارکت کنند و نظر بدهند. یعنی در انتهای ازشون بخواه که نظر بدن.

 

تکنیک سیو پست برای رفتن به اکسپلور

یکی از روش هایی که باعث میشه میزان سیو یا همان ذخیره کردن یک پست افزایش پیدا کنه، اینه که یک چک لیست یا یک منبع به مردم معرفی کنی. مثلا اومدی یدونه تی شرت معرفی کردی و میتوانی در اسلاید آخر بیای بگی چون این تی شرت نارنجی رنگه،‌با رنگ های … ست میشه. یعنی بیای از رنگ هایی که ست میشه یک لیست تهیه کنی. مردم چک لیست ها رو دوست دارند. چون بدون مقدمه چینی و حرف و حدیث، یک سری عنوان مفید کاربردی دریافت می کنند و چون ممکنه که یادشون بره،‌ذخیره می کنند. به این عنوان ها دقت کنید : لیست ۵ اپلیکیشن تولید محتوا / ۴ کتاب که زندگی مرا متحول کرد / ۸ ترفند بستن روسری. سیو یک پست توسط فالوورهای فعلی که داری خیلی میتونه به رفتن اون پست به اکسپلور اینستاگرام کمک بکنه. اگر باز میخواهی که صفر تا صد اینستاگرام را یاد بگیری به صفحه آموزش اینستاگرام سر بزن و کلی فیلم و مقاله آموزشی رایگان ببین.

 

افزایش نرخ تعامل Engagement Rate

پس تا اینجای کار متوجه شدی که برای اینکه پست های پیجت به اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کنه باید تعامل با فالوور را افزایش بدی. تا اینجا یک سری نکات بهت گفتم که باید چیکار کنی تا نرخ تعامل افزایش پیدا کنه. حالا با من همراه باش تا به این قضیه جدی تر نگاه کنیم و به نکات حرفه ای تری بپردازیم تا شما هم پست هایی که منتشر میکنی به اکسپلور راه پیدا کند و بتوانی کلی فالوور رایگان جذب کنی تا ازت خرید کنند.

 

آموزش افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

  • پست گذاشتن با برنامه ریزی و مستمر
  • تعامل دوستانه با فالوور از طریق استوری

 

پست گذاشتن مستمر

دوست عزیزم. دوست خوبم. کلا کلید موفقیت در فضای مجازی،‌تولید محتوای مستمر است. فرقی نمیکنه که در چه بستری فعالیت کنی. برای اینکه بخواهی سایتت به به صفحه اول گوگل هدایت بشه باید تولید محتوای مستمر داشته باشی. برای اینکه در یوتیوب رشد کنی باید مستمر تولید محتوا کنی. برای اینکه در اینستاگرام به موفقیت های عالی برسی باید تولید محتوای مستمر داشته باشی.

 

استوری برای تعامل بیشتر و رفتن به اکسپلور

وقتی از طریق استوری میای و داستان سازی میکنی و مخاطب ها رو با خودت همراه میکنی و ارتباط صمیمی تر باهاشون برقرار میکنی. باعث میشه وقتی پستی منتشر میکنی چون فالوورها باهات دوست شدن و قبلوت دارند،‌ توی پستت مشارکت کنند و همین موضوع باعث میشه پست های شما به اکسپلور اینستاگرام بره. اینکه چه چیزی در استوری بگی در مقاله آموزشی ایده برای استوری اینستاگرام نکات ارزشمندی رو بهت گفتم که میتونه بهت کمک کنه.

 

آموزش تولید محتوای باکیفیت در اینستاگرام

اگر میخوای فیلم های باکیفیتی ضبط کنی حتما از یک میکروفن یقه ای استفاده کن. صدا نقش بسیار مهمی در کیفیت ویدئو و تاثیرگذاری آن دارد. من اگه بخوام یک میکروفن یقه ای خوب ارزان قیمت و باکیفیت خیلی خوب بهت معرفی کنم. میکروفن یقه ای باسیم بویا ام وان است.

میکروفن برای تولید محتوای در اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزش طراحی سایت با وردپرس