چطور یک کسب و کار اینترنتی موفق در منزل داشته باشیم؟ راهنمای گام به گام

کسب و کار اینترنتی موفق راه بنداز. در منزل. با کار و مدیریت آنلاینی که خودت و خانواده ات به تنهایی می‌تونی اداره کنی. همین حالا بعد از خوندن این مقاله متوجه می‌شی اصلا کار سختی نیست فقط زودتر باید شروع کنی تا عقب نمونی. تو این مقاله می‌خوام به صورت گام به گام و خیلی ساده بهت بگم چطوری میتونی یک کسب و کار اینترنتی موفق در منزلت رو راه اندازی کنی و برای شروع باید چه کارهایی انجام بدی. پس تا آخر این مقاله همراه من باش.

کسب و کار اینترنتی موفق یعنی یک کسب و کار پولساز

قطعا همه ما یک شغل پولساز رو یک کسب و کار موفق می‌دونیم. و بیشتر ما برای رسیدن به پول زیاد فکر می‌کنیم باید دنبال یک ایده خیلی ناب بگردیم که تا حالا هیج کس سراغش نرفته و یا اینکه می‌خوایم بدونیم چه کالایی بیشترین فروش رو در ایران داره تا ما هم با فروش اون محصول پول خوبی دربیاریم. هیچ کدوم این‌ها تنها راه حل شما نیستند. پس، قبل از اینکه بخوای کاری رو شروع کنی یه نفس عمیق بکش و بگذار من برات توضیح بدم که چطور میشه بدون ایده خاص و پیدا کردن پرفروش ترین کالای ایران بتونی یک کسب و کار اینترنتی خیلی موفق و پولساز داشته باشی.

پول درآوردن از اینترنت نه نیاز به یه ایده ناب و دست اول داره و نه یک کالای خیلی پرفروش. در ثانی تو میخوای یک کسب و کار آنلاین رو شروع کنی که با سرمایه کم بتونی راه اندازیش کنی و حتما هم مال خودت باشه و حتما هم تو رو به درآمد بالایی برسونه پس قدم به قدم با من باش تا راه رو راحت تر طی کنی!

کسب و کار اینترنتی

قدم اول: چه کاری رو بیشتر دوست داری؟

اول اینکه باید بدونی وقتی داری یک کسب و کار اینترنتی برای خودت راه میندازی باید اون کار رو خیلی دوست داشته باشی و بتونی ساعت‌های زیادی درگیرش باشی و نه تنها خسته نشی بلکه بهت خوش هم بگذره و ازش لذت ببری. پس در قدم اول سعی کن خودت رو بشناسی. چه کاری یا تفریحی بیش از همه تو رو خوشحال می‌کنه؟ شاید بگی حرف زدن بزرگترین تفریح منه. من هم به تو میگم خیلی هم عالی! پس همین حالا پاشو و شروع کن تو قابلیت اینو داری که با حرف زدن کلی پول دربیاری. احتمالا تعجب کردی نه؟ تو کسب وکار آنلاین تعجب هیچ معنایی نداره. تو هر کاری دلت بخواد میتونی انجام بدی و در اون به موفق ترین و پولدارترین آدم در اون شغل تبدیل بشی.

به کسی که میتونه خوب حرف بزنه و بتونه حرفاش و کارای روزمره شو با دیگران به اشتراک بگذاره میگن بلاگر. تو میتونی یک بلاگر باشی و با جذب دیگران به سایتت از راه تبلیغات کلی پول دربیاری. پس مهم نیست چه کاری رو انتخاب میکنی  فقط کافیه شروع کنی. حالا چطور میشه با حرف زدن پول درآورد؟ و یا اصلا چه کسی برای حرف زدن به شما پول میده؟ اگه حرف‌های هدفمند بزنی خیلی‌ها وقتشون رو صرف گوش کردن و یا خوندن نوشته‌های تو می‌کنن و وقتی مخاطب داری یعنی مشتری داری و میتونی برای مخاطبات تبلیغات کنی و یا حتی چیزی بهشون آموزش بدی و آموزش‌هات رو بفروشی! به همین سادگی! حالا نظرت چیه؟ کسب و کار اینترنتی جذاب ترین شغل دنیا نیست؟

اگر دوست داری بدونی مزیت‌های دیگه ی کسب و کار اینترنتی در منزل چیه حتما مقاله چرا کار در منزل فوق العاده است؟ کسب و کارهای اینترنتی در منزل و مزیت های فوق العاده آن رو حتما بخون!

قدم دوم: یک سایت برای خودت راه اندازی کن

حالا که می‌دونی میخوای چکار کنی. میتونی کسب و کار آنلاین خودت رو راه بندازی. میدونم هنوز خیلی چیزها بلد نیستی. شاید با خودت بگی بهتره اول برم چیزهایی که لازم هست رو یاد بگیرم بعد به دل جاده بزنم. این رو همه ما سالهاست که به خودمون می‌گیم. اینکه ما الان کاری بلد نیستیم بهتره بریم مدرسه تا باسواد بشیم و چیزی یاد بگیریم. وقتی از مدرسه میایم بیرون هنوز هیچی بلد نیستیم و به خودمون می‌گیم بریم دانشگاه بلأخره یه چیزی یاد می‌گیریم و دیگه می‌تونیم شروع کنیم.

خیلی‌هامون دانشگاه رفتیم و به نظرتون چند نفر از ماها بعد از دانشگاه با خودشون گفتن حالا دیگه وقت شروع کردن شده چون ما دیگه خیلی چیزها یاد گرفتیم؟ تقریبا هیچ کدوممون. شاید یک کسانی باشند که بگن ما خیلی چیزها یاد گرفتیم و تونستیم باهاش کسب و کار راه بندازیم اما اون‌ها هم جزو دسته ای هستند که به کتاب و دفتر بسنده نکردند و خودشون تجربه کردند.

هیچ چیز به اندازه اینکه شما خودتون یک کاری رو انجام بدید به شما چیزی یاد نمیده. پس دست دست کردن رو کنار بگذار و وارد این جاده ای که تازه داره خیلی شلوغ می‌شه بشو. جاده راه اندازی کسب و کار آنلاین این روزها داره پر ترافیک میشه و اگر دست نجنبونی عقب می‌مونی. برای اینکه یک سایت راه اندازی کنی من بهت یاد میدم که چطور به ساده ترین شکل ممکن اینکارو بکنی. قبل از اون چند تا کار ساده باید انجام بدی که همین جا بهت میگم.

1. برای کسب و کار اینترنتی که می‌خوای راه بندازی یک اسم انتخاب کن.

اسم کسب و کار آنلاینت رو با ربط انتخاب کن. سعی کن اسمی‌باشه که هر کس اسم کسب و کار اینترنتی تو رو شنید حداقل بدونه تو چه زمینه ای داری کار میکنی. پس براش زمان بزار اما نه خیلی زیاد. من کسانی رو میشناسم که سالها به دنبال یک اسم خوب برای کسب و کار اینترنتی شون می‌گشتن و چون به نظر خودشون اسم خیلی مناسب رو پیدا نکردن هنوز شروع به کار نکردن. لطفا مثل این آدم‌ها نباشید.

اسم میتونه مهم باشه اما نه خیلی زیاد. شاید لابلای کارهای دیگه ای که باید برای مهیا کردن مقدمات راه اندازی کسب و کار اینترنتی انجام بدی یک اسم خوب و خوشایند و باربط و خلاصه همه چی تموم پیدا کردی. اگر هم اسمایی که به ذهنتون میاد خیلی زیاد به دلتون نمی‌چسبه بدونید چندان هم اهمیت نداره. چیزی که الان خیلی بیشتر اهمیت داره اینه که فقط شروع کنی و از قافله راه اندازی کسب و کارهای آنلاین که داره با سرعت حرکت می‌کنه جا نمونی.

2. دامنه اینترنتی کسب و کار آنلاینت رو ثبت کن.

دامنه اینترنتی همون آدرس اینترنتی هست که برای سایتتون می‌خرید. این دامنه رو باید از سایت‌های مخصوص خرید دامنه اینترنت تهیه کنید. احتمالا خیلی از اسم‌هایی که انتخاب می‌کنید رو نمی‌تونید بخرید چون قبل از شما یک نفر اون دامنه رو خریده و شروع به کار کرده و احتمالا هزاران نفر دیگه هم بعد از اون یک نفر قصد کردند اون دامنه رو خریداری کنند که اون‌ها هم نتونستند و به سراغ یک دامنه دیگه رفتند و کارشون رو شروع کردند برای همین شما باید اسم‌های زیادی رو در این وبسایت‌ها امتحان کنید و اولین دامنه خوبی رو که باقی مونده بود خریداری کنید و به سرعت شروع کنید.

کسب و کار اینترنتی

قدم سوم: برای کسب و کار آنلاین خودتون محتوای هدفمند تولید کنید

داستان از این جا شروع میشه. یک داستان تعریف کنید. یک داستان که از خود شما شروع شده. اینکه چرا اومدید سراغ این کار و هدفتون چی بوده. شاید خیلی از شما بگید هدفمون کسب درآمد بالا، یا کسب درآمد آسان و یا کسب درآمد در منزل بوده اما اشتباه نکنید هدف نباید کسب درآمد باشه. کسب درآمد زمانی بدست میاد که شما برای چیزی با جون و دل کار کنید. مثلا یک پدر که همیشه میگه من برای رفاه حال بچه‌هام کار میکنم. پدر کار میکنه تا پول دربیاره ولی هدف اصلیش این نیست که فقط پول دربیاره هدفش اینه که به وسیله اون پول خانواده اش رو به رفاه برسونه.

پس هدف خودتون رو شناسایی کنید و در مورد هدفتون با مردم صحبت کنید. به مردم بگید در تلاش هستید تا چه کاری انجام بدید؟ چرا دارید اون کار رو انجام میدید و حتما هم این کار رو با صداقت کامل انجام بدید. چون فضای کسب و کارهای اینترنتی به شدت یک فضای صادقانه رو تشکیل داده و کسانی در اون موفق تر عمل کردند که با مخاطبینشون صادق تر بودند.

بنابراین وقتی دارید داستان خودتون رو تعریف می‌کنید مردم به شما گوش می‌دن و به شما اعتماد می‌کنند. و شما محتوای کسب و کار آنلاین تون رو هدفمند تولید کردید. تولید محتوا برای کسب و کار آنلاین یکی از مهم ترین مهارتی است که باید یاد بگیرید اون رو به درستی انجام بدید. درست چیزی که من برنامه ریزی کردم خیلی مفصل دربارش بهتون بگم. پس اصلا نگران یادگیری این مسائل نباشید چون من قبلا فکرش رو کردم که چطور با ساده ترین راه و در کم ترین زمان ممکن بتونید کسب و کار اینترنتی تون رو راه اندازی کنید.

قدم چهارم: کسب و کار اینترنتی شما نیاز به جذب مشتری داره!

قطعا هر شغلی نیاز به مشتری داره. شما دکتر هم که باشید تا مراجعه کننده ای نداشته باشید نمیتونید از حرفه تون کسب درآمد کنید. بنابراین باید سعی کنید توجه کسانی که مخاطب حرفه و کسب و کار شما هستند رو به خودتون جلب کنید. چطور؟ فقط کافیه بدونید مخاطبین شما چه کسانی هستند و چه نیازهایی دارند؟ سعی کنید نیاز اون‌ها رو برطرف کنید. برای اینکه اون‌ها رو متقاعد کنید شما راه حل مناسبی برای مشکل اون‌ها دارید این کار رو صادقانه و با علاقه انجام بدید. توجه اون‌ها رو به خودتون جلب کنید. البته میتونید کلی راه خلاقانه و جذاب هم به کار ببرید که من خیال دارم تمام فوت فن‌هاش رو براتون بگم.

همه قدم‌هایی که باید برداری

همه قدم‌هایی که باید برداری تا یک کسب و کار آنلاین موفق در منزل رو اداره کنی اینه که تصمیم بگیری و شروع کنی. قدم بعدی اینه که یک سایت برای خودت طراحی کنی و یاد بگیری که اداره‌اش کنی. حالا چطور میتونی اینکارو بکنی؟ من یک برنامه جامع آماده کردم که چندتا کار انجام میده. اول اینکه به ساده ترین شکل ممکن طراحی سایت و همه قدم‌هایی که باید برای شروع و اداره یک سایت برداری رو بهت میگم. دوم اینکه تا شش ماه کنارت میمونم تا بتونی بدون هیچ اشکالی یاد بگیری چطور خودت کسب و کار آنلاینت رو اداره کنی. میخوای بدونی چطوری؟ صفحه پازل رو بخون تا کامل در جریان قرار بگیری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزش طراحی سایت با وردپرس