چطوری کسب درآمد اینترنتی داشته باشیم وقتی هیچ تجربه ای نداریم؟

کسب درآمد اینترنتی و بی تجربگی تو این مسیر خودش یک داستان طولانیه. اینکه هی با خودت کلنجار بری که بلأخره شروع کنم یا نه؟ ترس از اینکه اگه شروع نکنم از بقیه عقب میفتم محرک بزرگتریه برای اینکه یک کسب و کار آنلاین رو شروع کنی. حالا فقط ترس از بی تجربگی تو این مسیر شاید باعث بشه دست دست کنی و شروع کارت رو عقب بندازی. اما من میخوام با این مقاله بهت بگم عامل بی تجربگیت رو چطوری میتونی از میون برداری و با خیال راحت کسب درآمد اینترنتی خودتو شروع کنی. پس تا آخر این مقاله با من همراه باش.

وقتی میخوای یک کسب و کار آنلاین شروع کنی دو تا راه حل پیش روت داری.
راه حل اول میگه: کسب درآمد اینترنتی رو به تنهایی شروع کن.
راه حل دوم میگه: کسب درآمد اینترنتی رو با همراهی فردی که در راه اندازی کسب و کار آنلاین باتجربه و کاربلد هست شروع کن.

قبل از اینکه یکی از این راه حل‌ها رو انتخاب کنی یکسری اطلاعات در موردشون این پایین برات نوشتم.

کسب درآمد اینترنتی

راه حل اول: کسب درآمد اینترنتی رو به تنهایی شروع کنید

شاید شما هم شنیده باشید که می‌گن تا کاری رو خودت به تنهایی انجام ندی اون کارو یاد نمی‌گیری. در واقع از نظر من این بهترین حرف دنیاست. برای همین هم من همیشه میگم وقتی تصمیم داری یک کار رو شروع کنی فقط شروع کن و دست از فکر کردن و منتظر بودن برای اینکه بهترین اتفاق ممکن بیفته بردار. به این فکر کن که هیچ وقت بهتر از همین حالا نیست. میخوام در این قسمت بهت بگم مزایا و خطرات اینکه کسب درآمد اینترنتی رو به تنهایی شروع کنید چی هست. پس قبل از شروع دو تا پاراگراف زیر رو بخونید:

مزایای شروع کسب درآمد اینترنتی به تنهایی

  • تجربه‌هایی کسب می‌کنی که بسیار ارزشمندند.
  • در این کار حرفه ای خواهید شد.
  • اگر بعد از هر شکست ناامید نشید و خیلی مصمم مسیرتون رو ادامه بدید موفق شدنتون حتمیه.
  • با جزییات و ریزه کاری‌های ایجاد یک کسب و کار آنلاین آشنا می‌شید.
  • بعد از موفق شدن به عنوان یک مربی و کسی که باتجربه و کاربلد این کار هست. میتونید به عنوان مجری کسب و کار اینترنتی تمام فوت و فن‌های این کار رو به دیگران یاد بدید.

خطرهای شروع کسب درآمد اینترنتی به تنهایی

  • موفق شدن در این مسیر بسیار طولانیه.
  • کسب و کار آنلاینی که به تنهایی راه اندازی میکنی به احتمال زیاد با شکست مواجه می‌شه. اما شما نباید پس از شکست‌های فراوان هم خسته و ناامید بشید.
  • در این مسیر باید روحیه دوباره از صفر شروع کردن رو داشته باشید.
  • کسب درآمد اینترنتی نیاز به تجربه داره. شما یا این تجربه رو خودتون به تنهایی به دست میارید و تاوانش رو می‌پردازید. در اینجا تاوانش زمان زیاد هست. یا اینکه برای یادگرفتن کار هزینه می‌کنید و از تجربه‌های یک کاربلد در این کار استفاده می‌کنید. در این صورت بهتره راه حل دوم رو انتخاب کنید.

راه حل دوم: کسب درآمد اینترنتی رو با همراهی فردی که در راه اندازی کسب و کار آنلاین باتجربه و کاربلد است شروع کنید.

کسب درآمد اینترنتی می‌تونه یک نقطه عطف خیلی خوبی در زندگی همه ما باشه. خیلی از ما برای رسیدن به موفقیت فکر نمی‌کنند باید هر کس از ابتدا خودش راه کشف شده رو از نو کشف کنه. به نظر من هم این طرز فکر بسیار منطقی تر و بهتر هست. البته اگر شما هنوز یک نوجون هستی که وقت برای آزمون و خطا زیاد داری میتونی راه حل اول رو انتخاب کنی. اما اگر به دنبال یک کسب درآمد جدی هستی و میخوای مطمئن باشی که  اگه یک کسب و کار آنلاین برای خودت راه اندازی کردی حتما بتونی ازش درآمد کسب کنی، راه حل دوم برای شما بهترین گزینه است.

کسب درآمد اینترنتی

میخوای بدونی داستان من چیه؟

من میخوام داستان شروع خودم رو براتون تعریف کنم که بدونید بدون تجربه چطور میشه یک کسب و کار آنلاین رو شروع کرد و به موفقیت رسوند. با من همراه باش.

من کسب درآمد اینترنتی خودم رو چطوری شروع کردم؟

من جزو کسانی بودم که راه حل اول رو طی کردم تا به اینجا رسیدم که شما می‌بینید. زمان زیادی رو صرف کردم تا تونستم به این نقطه برسم. سالها آموزش‌های مختلف دیدم. سالها تلاش کردم و شکست‌های مختلف رو تجربه کردم و ناامید نشدم… با همه این‌ها من امروز اینجام و بلأخره تونستم چیزی رو که همیشه آرزوش رو داشتم بهش برسم. من الان یک کسب و کار اینترنتی موفق و هدفمند دارم که از یک دغدغه شروع شد.

دغدغه من برای شروع کسب و کار اینترنتی چیه؟

اون روزها که تازه میخواستم کسب و کار خودم رو راه بندازم همش دلم میخواست کسی باشه که بهم بگه دقیقا باید از کجا شروع کنم. چطوری شروع کنم و چه کارهایی رو باید انجام بدم. فضای اینترنتی رو جستجو میکردم. تقریبا به همه آموزش‌ها سر زدم اما همه تقریبا یک چیز رو به زبان‌های مختلف تکرار می‌کردند. هر کاری که آموزش‌ها می‌گفت من انجام می‌دادم ولی هنوز توی کارم نقص‌هایی وجود داشت که باعث می‌شد من به اندازه ای که تلاش می‌کنم موفق نباشم. عشقی که به انجام این کار داشتم باعث شد کم کم، هر چند مدت زمان زیادی طول کشید اما بلأخره به اون چه که آرزوش رو داشتم برسم. یعنی داشتن یک کسب و کار آنلاین موفق برای خودم که مالکیتش تنها برای خودم باشه.

تبدیل دغدغه شخصی به یک کسب و کار اینترنتی موفق

دغدغه شخصی من این بود که چرا کسی نیست من رو در این راه همراهی کنه بدون اینکه مجبور باشم مبلغ بسیار زیادی برای مشاوره بپردازم؟ گاهی پیش میومد که یک سوال کوچک ساعت‌ها و یا حتی روزها وقت من رو می‌گرفت تا بتونم اون رو حل کنم. در حالی که شاید یک دهم وقتِ یک متخصص کسب و کار اینترنتی رو نمی‌گرفت. یک همچین کسی می‌تونست با جواب دادن به سوال‌های من از به هدر رفتن وقت من جلوگیری کنه. از طرفی من از آموزش دادن لذت می‌برم و از اینکه می‌بینم تجربه ای که به سختی به دست آوردم میتونه مشکل خیلی‌ها رو حل کنه غرق لذت میشم. پس با خودم گفتم چرا این نیاز رو من برطرف نکنم؟ حالا که من هم تونستم کل مسیر رو یاد بگیرم و به موفقیت برسم میتونم راهنمای کسانی بشم که قراره شروع کنند به کسب درآمد اینترنتی.

داستان تو چیه؟

داستان تو هر چیزی که باشه میتونه زندگی خیلی‌ها رو بهتر کنه. من چند وقت پیش یک سایت انگلیسی زبان رو دیدم که مالکیتش برای یک پسر جوان بود که می‌گفت نامزدش رو به تازگی از دست داده و مدتی طولانی افسرده بوده. بعد وقتی به فضای اینترنت اومده دیده جمله‌های الهام بخش چقدر میتونه اثر مثبتی در روحیه اش ایجاد کنه. با خودش فکر میکنه چقدر خوب میشه که یک سایت درست کنه و در اون همه جملات الهام بخش رو جمع آوری کنه و از لحاظ موضوعی اون‌ها رو به دسته‌های مختلف تقسیم کنه تا مردم بتونن به سراغ جملات الهام بخشی برن که مناسب حس و حالشون هست.

احتمالا باورتون نمیشه اما این سایت مخاطب زیادی داشت و به همین دلیل کلی شرکت و کمپانی‌های خارجی به این سایت سفارش تبلیغ داده بودن.خلاصه که اصل داستان اینه که وقتی میتونی به یک نیاز مردم جواب بدی باید شروع کنی. از توانایی‌هات شروع کن و داستان خودت رو به یک کسب و کار آنلاین موفق تبدیل کن. همین حالا هم کلی دیر شده تو هم یک داستان برای خودت داری.

داستان شروع تو کی اتفاق میفته؟

داستان شروع تو میتونه همین حالا باشه. کافیه دوست داشته باشی یک کسب و کار آنلاین برای خودت داشته باشی. اینکه یک دغدغه شخصی داشته باشی و اونو در سایت شخصی خودت در قالب فروش کالا یا خدمات به دیگران ارائه بدی.

حالا دو تا راه برای شروع کردن داری. راه اول اینه که خودت از اول شروع کنی راه کسب درآمد اینترنتی رو کشف کنی که همونطور که گفتم راه طولانی در پیش داری و شکست‌های زیادی رو در این مسیر تجربه می‌کنی.

راه دوم اینه که همین حالا پازل رو بخونی و یک مسیر مطمئن رو طی کنی. آخر این مسیر همش شش ماه طول میکشه ولی تو طی این شش ماه هم یک مسیر کسب درآمد آنلاین رو یاد گرفتی و هم یک مربی در کنارت داشتی که در حل کردن تک تک مشکلاتی که در این مسیر باهاشون مواجه میشی بهت کمک کرده و نمیگذاره وقت و انرژی و هزینه ای که کردی تلف بشه.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
×