چطور با راه اندازی یک کسب و کار آموزشی آنلاین، ثروتمند و مشهور بشیم؟

راه اندازی یک کسب و کار آموزشی آنلاین میتونه شما رو به ثروت و شهرت برسونه. ساخت وبسایت آموزشی تازه اول راهه. میخواین بدونید چطوری میتونید پله پله این مسیر رو با موفقیت طی کنید؟ در این مقاله فوت و فنش رو بهتون میگم.

قبل از هر چیز شاید بپرسید چرا باید یک کسب و کار آموزشی آنلاین راه بندازم؟ خب اگر شما هم بدنبال یک راه مطمئن، ساده، بدون سرمایه زیاد برای پولدار شدن می‌گردید. می‌خواین ثروتمند و مشهور بشید و البته کسب و کاری آنلاین در خانه راه اندازی کنید و به کسب درآمد میلیونی از این طریق فکر می‌کنید. بدون شک راه اندازی یک کسب و کار آموزشی آنلاین میتونه انتخابی عالی برای شما باشه.

من فرشاد حیدری این مقاله رو نوشتم تا به سوالات ذهنت راجع به راه اندازی یک کسب و کار آموزشی آنلاین جواب بدم. در ادامه با خوندن این مقاله همراه من باش تا جواب سوالاتت رو پیدا کنی.

آیا من می‌تونم یک کسب و کارآموزشی آنلاین بسازم؟

چرا که نه؟ هر کسی که بتونه یک موضوع رو به دیگران آموزش بده میتونه یک کسب و کار آموزشی آنلاین راه بندازه. احتمالا شما هم افراد زیادی رو دیدید که در جایی مثل اینستاگرام در حال آموزش فن یا حرفه خاصی هستند و کلی طرفدار دارند. چرا شما یکی از اون آدم‌ها نباشید؟

اگر شما تحصبلات دانشگاهی دارید و اطلاعات خوبی در زمینه خاصی دارید که حتما فرصت رو از دست ندید. اما اگه یک موضوع عمومی رو هم برای آموزش انتخاب کنید و در آموزش حرفه ای و جذاب عمل کنید جزو افراد بسیار موفق در زمینه کسب و کار آموزشی آنلاین میشید. شما با ساخت یک وبسایت آموزشی، در میان کسانی که به موضوع شما علاقه مندند یک فرد مشهور میشید. این شهرت رفته رفته برای شما ثروت میاره. چطوری؟ خیلی ساده اس. فقط کافیه کارهایی که در زیر برات لیست کردم انجام بدی:

  1. یک سایت وردپرسی بساز بدون یک خط کدنویسی و با ساده ترین راه ممکن که من راهش رو بهت یاد میدم.
  2. اطلاعاتی که میخواین اون‌ها رو آموزش بدید طبقه بندی کنید. طوری این کار رو انجام بدید که از مقدماتی به پیشرفته تنظیم بشن و مخاطبینتون بتونن راحت از اون‌ها استفاده کنن.
  3. اطلاعات رو تبدیل به فایل‌های قابل دسترس و جذاب کنید. اگر امکان داره برای اطلاعاتتون از چند فایل همزمان استفاده کنید. مثلا ایبوک، پادکست و ویدیو به طور همزمان.
  4. میتونید دوره‌های آنلاین هم در سایتتون ایجاد کنید و از اون طریق به مخاطبینتون آموزش بدید.

با انجام این کارها شما یک وبسایت آموزشی مفید دارید که خیلی‌ها منتظرند یک نفر اون  رو راه اندازی کنه. چرا اون یک نفر شما نباشید؟

پیشنها میکنم خوندن مقاله چطور یک کسب و کار اینترنتی موفق در منزل داشته باشیم؟ راهنمای گام به گام رو از دست ندید.

کسب و کار آموزشی آنلاین

برای راه اندازی یک کسب و کار آموزشی آنلاین چه ایده‌ای بهترینه؟

لازمه همینجا بگم هیچ وقت دنبال ایده‌هایی نباشید که تا حالا کسی عملیش نکرده. چون تقریبا یک کار خیلی سخت و شاید ناممکن باشه. مهم نیست قبلا کسی ایده ای که شما توانایی انجامش رو دارید اجرا کرده یا نه. مهم اینه که شما کارهایی رو انجام بدید که اون ایده رو تکمیل کنه. یا از یک مسیر دیگه ای اون ایده رو اجرا کنید.

یک مثال خیلی آشنا بزنم. چند تا سایت آموزش آشپزی، آموزش خیاطی، آموزش گلدوزی و… وجود داره؟ شاید شما نفر پونصدم باشید که یک کسب و کار آموزشی آنلاین رو در این موضوعات راه اندازی می‌کنه. اما با این حال وبسایت آموزشی که ساختید شما رو مشهور و ثروتمند می‌کنه. چطور چنین جیزی ممکنه؟ فقط کافیه انگیزه کافی داشته باشی که این مسیر و درست و اساسی پشت سر بگذاری.

بنابراین برای راه اندازی یک کسب و کار آموزشی آنلاینی که شما رو مشهور و ثروتمند میکنه نیاز دارین یک سری مهارت رو یاد بگیرید.

مهارت های لازم برای راه اندازی یک کسب و کار آموزشی آنلاین

برای ساخت سایت آموزشی یک سری مهارت نیاز دارین که میتونه شما رو از بقیه متمایز کنه. برای همین میگم به دنبال یک ایده متفاوت نگردید. وقتی میخواین یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید فقط به دنبال این باشید که مهارت‌هاتون رو تقویت کنید و در اجرای اون کار متمایز باشید. مهارت‌هایی که شما بهشون نیاز دارید همین 5 مهارتی هستند که در زیر براتون لیست کردم:

مهارت کافی در آموزش دادن

شما قصد دارین یک وبسایت آموزشی بسازید. یعنی میخواین به تعداد زیادی از مخاطبینی که به موضوع مورد نظر شما علاقه دارند آموزش بدید. بنابراین اولین کاری که باید در اون قوی باشید آموزش دادنِ. ممکنِ شما ذاتا معلم باشید و یا اصلا استعداد معلمی‌نداشته باشید.

جذابیت کسب و کار آنلاین همینِ که هر کسی میتونه کاری رو که دلش میخواد انجام بده چون مسیرهای متفاوتی رو پیش روی آدم‌ها میگذاره. در گذشته شما اگه فن بیان خوبی نداشتین معلم خوبی نبودید و کسی حاضر نبود پای آموزش‌های شما بشینه. اما امروز میشه مثلا با ساخت پاورپوینت‌های جذاب یک فایل آموزشی ساخت.

بنابراین اگه فن بیان خوبی دارید و میتونید خوب صحبت کنید از خودتون ویدیو ضبط کنید و موضوع مورد نظرتون رو آموزش بدید. اگر نه، از راه‌های دیگه اقدام به آموزش کنید. مثلا با گرفتن ویدیوهایی از انجام اون کار بدون اینکه خودتون صحبت کنید و فقط با نوشتن زیر نویس. یا اینکه پاورپوینت و ایبوک‌های جذاب، موشن گرافی‌های جذاب طراحی کنید. یا راه‌های جذاب دیگه ای که خودتون به ذهنتون میرسه.

مهارت کافی در ساخت یک وبسایت آموزشی

برای اینکه بتونید آموزش‌هاتون رو در دسترس همه مردم ایران و یا حتی همه مردم جهان (اگه توانایی دارید که به چند زبان دنیا فعالیت کنید) قرار بدید باید بتونید یک سایت آموزشی بسازید و بتونید اون رو اداره کنید.

برای ساخت یک کسب و کار آموزشی آنلاین و اداره کردن اون باید مهارت نسبتا خوبی داشته باشید و حتما این کار رو اصولی و گام به گام یاد بگیرید و پیش ببرید. من یک برنامه تنظیم کردم و در اون مطمئن شدم که شما این مسیر و به سادگی یاد می‌گیرید و بعد از اون برای کسب و کار آموزشی آنلاینی که تصمیم دارید راه اندازی کنید به مدت 6 ماه کنارتون میمونم تا مطمئن بشم هیچ مشکلی در این مسیر بدون اینکه حل بشه باقی نمیمونه. بعد از اون شما راه اندازی و اداره یک کسب و کار آنلاین رو به خوبی یاد می گیرید. و میتونید کسب و کار آنلاینتون رو خودتون بدون هیچ کمکی اداره کنید.

مهارت کافی در تولید محتوا

تولید محتوا یکی از ابزارهای خیلی مهم در روند اداره کردن یک کسب و کارآموزشیِ آنلاین به حساب میاد. داشتن مهارت کافی در تولید محتوا به شما کمک میکنه در این مسیر برنده بشید. یک وبسایت آموزشی نیاز به یک تولید محتوای آموزشی اصولی داره.

تولید محتوای آموزشی و اینکه چطوری چنین محتوایی رو تولید کنید. یکی از مفصل ترین بخش‌هایی هست که من در برنامه‌ای که تنظیم کردم بهش پرداختم.

مهارت کافی در بازاریابی و مارکتینگ

بعد از ساخت وبسایت و تولید کردن محتواهای آموزشی باید بتونید بازاریاب خوبی برای سایتتون باشید. بازاریابی موفق میتونه تعیین کنه که شما میتونید ثروتمند بشید یا نه. برای اینکه اهمیت این موضوع رو به یاد بیارین یک مثال آشنا میزنم.

تا حالا همه ما دیدیم عده ای رو که در یک کاری بسیار خوب بودند و هیچ وقت به جایی نرسیدند. مثلا نجاری که در یک کارگاه همیشه وسایل چوبی زیبا و با کیفیتی میساخته. وسایلی که هر کس اون‌ها رو می‌بینه از زیبایی و کیفیتش تعریف و تمجید میکنه. اما هیچ وقت آدم ثروتمندی نشده.

این شکست تنها یک دلیل داره. نداشتن مهارت کافی در بازاریابی و مارکتینگ. خیلی مهمِ که بلد باشید آموزش‌ها و مهارت‌هاتون رو در انجام یک کاری به دیگران معرفی کنید و اون‌ها رو متقاعد کنید که از شما خرید کنند.

کاری که من به خاطرش اینجام. من میخوام کمک کنم تا دیده بشید و بتونید مخاطبینتون رو قانع کنید.

مهارت کافی در ساخت برندینگ

بعد از یاد گرفتن مهارت‌های بالا حالا شما یک آدم موفق هستید و قابلیت ثروتمند شدن رو دارید. بنابراین بدون هیچ فوت وقتی باید کسب و کار آموزشی آنلاین خودتون رو راه اندازی کنید.

اما هنوز یک قدم دیگه مونده تا مطمئن بشید ثروت شما مقطعی نیست. باید مطمئن بشید کسب و کار آنلاینی راه اندازی کردین که درآمد پایدار و همیشگی براتون داره.

تنها یک قدم دیگه این اتفاق رو برای شما ممکن میکنه و اون ساخت برند مخصوص به خودتون هست. شما باید یاد بگیرید چطور کسب و کار آنلاین خودتون رو تبدیل به یک برند موفق کنید. مردم باید شمارو بشناسند. وقتی این اتفاق افتاد کسب و کار آموزشی آنلاینی که راه اندازی کردید شما رو مشهور و ثروتمند میکنه.

 

کسب و کار آموزشی آنلاین

حالا برای راه اندازی یک کسب و کار آموزشی آنلاین از کجا شروع کنم؟

شما شروع کردید و همین حالا در مسیر هستین. با خوندن این مقاله شما بخش مهمی‌ از راه رو طی کردین. حالا میدونید چطور و با کسب چه مهارت‌هایی میتونین کسب و کار آموزشی آنلاین خودتون رو راه اندازی کنید. حالا فقط باید دست به کار بشید تا از بقیه عقب نمونید. من اینجام تا برای طی کردن این مسیر کمکتون کنم. درست از وقتی که شروع می کنید تا مدت 6 ماه من در کنارتون هستم.

به نظر من کسب وکار آموزشی آنلاین میتونه وضعیت اقتصادی مردم ما رو دگرگون کنه. من اعتقاد دارم که باید به هم کمک کنیم تا بتونیم از این فرصت عالی که برای هممون ایجاد شده بهترین نتیجه رو بگیریم.

برای همین من یک برنامه آموزشی ایجاد کردم تا هر مهارتی که باید در این مسیر بلد باشید در اون به طور اصولی یاد بگیرید. فقط کافیه دو کار انجام بدید:

  • در پایین همین بخش شماره تماست رو برای من ارسال کنی تا باهات تماس بگیرم و در مورد موضوعی که برای شروع کسب وکار آنلاین تو ذهنت داری با هم گپ بزنیم.
  • رو صفحه پازل کلیک کنی تا بیشتر در مورد برنامه ای که تنظیم کردم اطلاعات کسب کنی.
, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
×