آکادمی فرشاد حیدری

آموزش دیجیتال مارکتینگ

تولید محتوا چیست؟ و چگونه با محتوا بفروشیم؟

فهرست مطالب

تولید محتوا چیست؟ امروز دنیا با تولید محتوا میفروشه. امروز اگر زندگی بهتری میخواهی باید به تولید محتوا مسلط باشی. حتی اگر در هر زمینه ای هم متخصص هستی، برای اینکه بتوانی افراد بیشتری را با تخصصی که داری،‌ آشنا کنی و بیشتر بفروشی، باید بازاریابی محتوا را بلد باشی. بازاریابی محتوا امروز در دنیا با پولسازترین صنعت جهان تبدیل شده است.امروز درباره تولید محتوا صحبت می کنیم و اینکه چه فرصت های درآمدزایی در این زمینه وجود دارد.

تولید محتوا چیست

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا یا بازاریابی محتوا (Content Marketing) تعریف های مختلفی داره،‌ولی امروز یک تعریف درست و حسابی از محتوا پیدا می کنیم و می بینیم که چقدر فرصت های درآمدزایی در این زمینه وجود دارد.

بسیار خب! همه ما تولید کننده محتوا هستیم. وقتی مادر یا همسر شما یک لیست به شما میداد که حتما این اقلام را خریداری کنی. اینجا یعنی مادر یا همسر شما ایجادکننده کننده محتوا است. حالا واضح تر بشیم. در اینستاگرام هر کلیپی که می بینید. در آپارات. در سایت های مختلف، همه این ها توسط افراد مختلفی تولید شده است. همین مقاله ای که الان در حال خواندن آن هستید، یک نوع محتوا است و من تولید کرده ام.

محتوا یعنی هر پیامی که در بسترهای مختلف تولید شود و به دست مصرف کننده برسد.

محتوا فرمت های مختلفی دارد. متن آنلاین، فیلم، صوت، عکس

قبل از ساخت محتوا باید هدف به خوبی مشخص باشد.

پس تا اینجای کار :

 • محتوای ما چه هدفی را دنبال میکنه؟
 • چه فرمتی دارد؟
 • و حالا مهم است که ببینیم قرار است در چه بستری منتشر شود.

خب من همیشه سعی میکنم مقاله ای که می نویسم خیلی ساده و خودمونی باشه. حالا اگه موافق باشی کمی جدی تر به بازاریابی محتوا نگاه کنیم.

 • محتوا باعث میشه دیده بشی و از گمنامی خلاص بشی.
 • محتوا باعث میشه مردم بفهمند که چه محصول و خدماتی داری. چطوری میتونی بهشون کمک کنی.
 • محتوا باعث میشه افراد بیشتر از شما خرید کنند.

اما آیا همین که ما محتوا تولید کنیم و در اینترنت پخش کنیم ما را به هدفمان می رساند. قطعا خیر. باید یک سری مراحل را به ترتیب در کار خودتان لحاظ کنید تا به نتایج عالی برسید.

 1. هدفگذاری محتوا
 2. تولید محتوا
 3. توزیع محتوا
 4. تحلیل محتوا
 5. بهینه سازی محتوا

 

محتوا نباید همینجوری عشقی و دلی باشد! محتوا باید شما را به هدفتان برساند. هدفت چیست؟ پول؟ ثروت؟ پس باید محتوایی که تولید میکنی تو را به این هدف برساند. وگرنه داری وقت خودت را تلف می کنی.

 

آیا همه کسب و کارها به تولید محتوا نیاز دارند؟

قطعا هر کسب و کاری می تواند تولید محتوا انجام بدهد و مشتریان زیادی به سمت خودش جذب کند. مزایای این کار :

 • مشتریان زیاد و هدف را به سمت شما جذب می کند.
 • هزینه کمتری نسبت به روش های دیگر تبلیغاتی دارد.
 • به شهرت و اعتبار شما بسیار کمک می کند.

هر کسب و کاری می تواند از تولید محتوا کمک بگیرد ولی اینکه در هر فضایی باشد ضرورتی ندارد.

یک زمانی است که برای یک کسب و کار صرفا اینستاگرام نتایج خوبی برایش دارد. برای برخی کسب و کارها، داشتن وب سایت و اینستاگرام باهم می تواند مزیت های خوبی ایجاد کند.

اینکه دقیقا از چه بستری برای کسب و کار خودتان استفاده کنید بستگی به موضوع کسب و کار شما دارد. قطعا فعالیت در همه رسانه ها،‌ کاری زمان بر و پر هزینه است.

پس بسیار مهم است که با توجه به نوع کسب و کار شما، دقیقا در چه فضایی می خواهید کار کنید. مثلا اگر شما عینک آفتابی می فروشید، من پیشنهاد نمی کنم که بخواهید در ابتدای کار از یک وب سایت شروع کنید، من به شما در این حالت یک پیج اینستاگرامی را پیشنهاد می کنم.

 

شغل تولید محتوای متنی در سایت

یکی از روش های تولید محتوا،‌ نویسندگی برای وب سایت های مختلف است. بازار بسیار گسترده ای دارد و می تواند درآمد خیلی خوبی داشته باشد و نکته مهم اینه که خانم های خانه دار می توانند درآمد بسیار خوبی در این زمینه داشته باشند و زمانشان هم دست خودشان است.

البته در هر کاری من پیشنهاد می کنم که یک برنامه روزانه شخصی داشته باشید و یک نظم خوبی به کار خودتان بدهید.

برای نویسندگی در سایت اگر یک سری مهارت های مکمل را داشته باشید می توانید درآمدهای بیشتری داشته باشید.

تسلط به موضوعی که می خواهید برای دیگران نویسندگی کنید.

نوشتن متن های سئو شده

کپی رایتینگ (تبلیغ نویسی)

 

پس در نظر داشته باشید که اگر می خواهید کار نویسندگی را انجام بدهید،‌ یک موضوع را تخصصی انتخاب کنید و در همان موضوع برای کسب و کارها تولید محتوا کنید. مثلا اگر شما در زمینه روانشناسی اطلاعات بالایی دارید و مطالعات زیادی در این زمینه انجام دادید، برای سایت هایی تولید محتوا کنید که تخصصی در زمینه روانشناسی فعالیت می کنند و نیازمند نویسنده هستند تا در این زمینه برایشان تولید محتوا انجام دهد.

 

شغل تولید محتوا چیست؟

محتوا یعنی پول. حالا این محتوا خودش کلی فرصت های درآمدزایی به روش های مختلفی دارد.

بعضی افراد وب سایت راه اندازی می کنند و در زمینه ای شروع به تولید محتوا می کنند سایتشان را از طریق محتوای تولید شده به یک سایت پر بازدید تبدیل می کنند و در نهایت از طریق تبلیغات درآمدزایی می کنند و یا اینکه حتی بخشی از محتواهای سایت را به صورت عضویت ویژه قرار می دهند و حق اشتراک دریافت می کنند تا محتواهایی که در بخش ویژه قرار دارد، به افراد نمایش داده شود.

بعضی ها محتوا را می فروشند. یعنی چی؟ هر سایت یا فردی که دوره آموزشی می فروشد یعنی فروشنده محتوا. فروشنده اطلاعات و اینکار یکی از پر سودترین روش های درآمدزایی حال حاضر دنیا است.

 

شغل تولید محتوا برای اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام یکی از شغل های بسیار پر تقاضا است و صاحبین کسب و کار پول های خوبی حاضر هستند پرداخت کنند تا افرادی برای آن ها کار تولید محتوا را انجام بدهد.

اگر دوست داری برای پیج های اینستاگرامی تولید محتوا کنی و در منزل درآمدزایی کنی من پیشنهاد می کنم که مقاله و فیلم های آموزشی کار در منزل با گوشی را که قبلا نوشتم را مطالعه کنی. اگر می خواهی در این زمینه به درآمد برسی باید یک سری نکات را بدانی :

۱. باید به کار با خود اپلیکیشن اینستاگرام مسلط باشی

۲. نکات امنیتی اینستاگرام را بلد باشی

۳. ادیت عکس با موبایل و یا کامپیوتر را بلد باشی

۴. ادیت فیلم با موبایل یا کامپیوتر را بلد باشی

۵. حداقل اصول اولیه عکاسی و فیلمبرداری را بدانی

در این زمینه هایی که گفتم، نیازی نیست یک ابر قهرمان باشی! همین که بتوانی یک کار قابل قبول ارايه کنی کافیست. ولی هرچقدر مهارتت در این زمینه ها بیشتر باشه می توانی دستمزد بیشتری بگیری.

تمام این مهارت ها را از مبتدی تا حرفه ای در دوره جامع دیجیتال مارکتینگ بهت یاد دادم.

تولید محتوا برای اینستاگرام

بازار کار تولید محتوا

بازار کار تولید محتوا بسیار پر تقاضا است. ولی افرادی که در این زمینه تخصص داشته باشند واقعا کم است. پس این وسط اگر شما مهارت در این زمینه داشته باشید می توانید پول های بسیار خوبی بگیرید. یادتان نرفته که گفتم چه مهارت های مکملی باید در این زمینه داشته باشید.

این مهارت چیزی است که در مدرسه و یا دانشگاه تدریس نمی شود. کار پیچیده ای هم نیست. یک سری اصول اولیه و تمرینات اولیه دارد تا بتوانید یک محتوا عالی و مخاطب پسند بنویسید. در دوره دیجیتال مارکتینگ هر آن چیزی که نیاز داشته باشید به شما آموزش داده شده است.

 

پس چی شد؟

دنیا امروز داره با تولید محتوا میفروشه. با محتوا می توانی یک برند شخصی از خودت بسازی و با روش های مختلفی درآمدزایی کنی. تولید محتوا نیازمند یک سری مهارت هایی است که باید حتما بلد باشی تا بتوانی محتوای اثرگذار تولید کنی. محتوایی که برای مردم جذاب باشد و حاضر باشند برای محتوای شما مشتاقانه پول بپردازند.

 

5/5 - (1 امتیاز)
۴ روش کسب درآمد از اینترنت

۴ روش کسب درآمد از اینترنت

روش های مختلفی برای کسب درآمد از اینترنت وجود داره. من در این فیلم آموزشی کسب درآمد اینترنتی را به ۴ دسته اصلی تقسیم کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *