۰ تا ۱۰۰ تبلیغات اینترنتی را جامع یاد بگیرید

تبلیغات آنلاین را امروز با هم بررسی میکنیم که چه روش هایی دارد. تبلیغات اینترنتی انواع مختلفی دارد و من امروز همه این روش ها را به شما آموزش میدم تا قشنگ این موضوع را یاد بگیرید.

تبلیغات اینترنتی چیست؟

تبلیغات اینترنتی یعنی اینکه با استفاده از اینترنت صدای کسب و کارمان را به گوش افراد برسانیم. چه افرادی؟ افرادی که ممکن است به محصولات و خدمات ما علاقه مند باشند و مشتری کسب و کار ما شوند.

 

مزیت های تبلیغات اینترنتی چیست؟

هزینه کمتری به نسبت روش های سنتی تبلیغات دارد. اثربخشی فوق العاده بیشتری دارد. قابل اندازه گیری است. در واقع چیزی که باعث شده دیجیتال مارکترها عاشق تبلیغات اینترنتی بشوند،‌ این است که قابل اندازه گیری است. چیزی با حدس و گمان نیست. همه چیز شفاف و مشخص است. یعنی چی؟ با یک مثال میریم جلو …

 

سنجش تبلیغات آنلاین

در یک وب سایتی تبلیغات می کنید. بنر تبلیغاتی شما به مدت یک ماه در یک وب سایت خبری قرار می گیرد. دقیقا با استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ می توانید متوجه بشوید که چه تعداد افرادی از طریق آن بنری که در سایت خبری گذاشتید وارد سایت شما شدند. زیبا نیست؟ 😎

 

سنجش پیچیده تر

حالا بیائید کمی ماجرا را پیچیده تر کنیم. فرض کنید ۱۰ میلیون تومان بودجه تبلیغاتی دارید و می خواهید در ۳ سایت مختلف تبلیغات کنید. حالا باید از کجا فهمید که از هر سایتی که تبلیغات ما درونش بوده، چقدر مخاطب وارد سایت ما شده؟ به راحتی با استفاده از گوگل آنالیتیکس می توانیم این موضوع را بسنجیم. اما در تبلیغاتی سنتی واقعا نمی شود تشخیص درست داشت که هر کار تبلیغاتی چقدر اثربخشی داشته است.

 

انواع روش های تبلیغات اینترنتی

روش ها و سبک های بسیار زیادی برای تبلیغات اینترنتی وجود دارد که باید بدانید با توجه به کسب و کار شما، کدام روش ها اثرگذارتر می باشد.

 • تبلیغات بر مبنای مدت زمان
 • تبلیغات بر مبنای تعداد نمایش
 • تبلیغات بر مبنای تعداد کلیک
 • تبلیغات بر مبنای تعداد نصب

 

تبلیغات آنلاین بر مبنای مدت نمایش

در این روش تبلیغاتی، پولی که برای یک تبلیغ پرداخت می کنید بر مبنای مدت نمایش است. مثلا یک سایت خبری میگه من مبلغ ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان دریافت می کنم و به مدت یک ماه، بنر تبلیغاتی شما را در سایتم قرار میدم.

 

تبلیغات آنلاین بر مبنای تعداد نمایش

در این روش یک سایت میگه من بنر تبلیغاتی شما را در سایتم قرار میدم و تا زمانی که به ۲۰۰٫۰۰۰ بازدید برسه، در سایت قرار میدم و به محض اینکه به ۲۰۰٫۰۰۰ بازدید رسید، بنر تبلیغاتی شما را از روی وب سایت حذف میکنم. اینجا سایتی که می خواهیم تبلیغات در آن انجام بدهیم بابت هر ۲۰۰٫۰۰۰ بازدید یک مبلغی دریافت می کند.

مثال : تبلیغات بر مبنای نمایش، در اینستاگرام و تلگرام هم زیاد دید می شود. یک پیج اینستاگرامی میگه :‌ تبلیغ شما را در استوری قرار میدم و هر ۵۰٫۰۰۰ هزار بازدید استوری یک مبلغی دارد.

مثال : تبلیغات بر اساس تعداد نمایش در تلگرام :‌ صاحب یک کانال میگه من پست تبلیغاتی شما را منتشر می کنم. به ازای هر ۱۰٫۰۰۰ بازدید یک مبلغی دریافت میکنم.

 

تبلیغات آنلاین بر مبنای کلیک

تبلیغات کلیکی یکی از جذاب ترین و هوشمندانه ترین روش های تبلیغاتی می باشد. بازاریاب های اینترنتی به شدت به این روش تبلیغاتی علاقه مند هستند. من هم عاشق این سبک هستم 😎 در این روش بنر تبلیغاتی شما در یک سایت قرار می گیرد. اینجا دیگه نه خبری از مدت نمایش است و نه خبری از تعداد نمایش است. اینجا به ازای هر کلیکی که بر روی بنر تبلیغاتی شما بشود، پول آن را پرداخت می کنید. یعنی دقیقا چطوری؟

مثال :‌ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان به یک سایت پرداخت می کنید و توافق می کنید که قیمت هر کلیک ۱٫۰۰۰ تومان باشد. حالا این بنر در آن سایت قرار دارد و تا وقتی که ۱٫۰۰۰ نفر بر روی بنر شما کلیک کنند و وارد سایت شما بشوند٫ بنر شما در آن سایت قرار دارد. چه روش جذابی نه؟

 

ٖتبلیغات بر مبنای تعداد نصب

این روش برای افرادی مناسب است که یک اپلیکیشن دارند و می خواهند که افرادی اپلیکیشن آن ها را نصب کند و به ازای هر نصب پولی را پرداخت می کنند.

 

تبلیغات کلیکی گوگل

یکی از روش های تبلیغاتی بسیار جذاب برای دیجیتال مارکترها، تبلیغات کلیکی گوگل یا  PPC می باشد. با یک مثال عملی این موضوع را بررسی کنیم. شما یک وب سایت دارید که مبلمان اداری می فروشید. حالا دوست دارید وقتی افرادی در گوگل عبارت صندلی مدیریتی را سرچ می کنند، شما رتبه ۱ گوگل باشید. در این صورت یا باید سایتتان را برای گوگل سئو کنید که قبلا درباره سئو گفتم. یا باید از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنید. اگر سایتتان را بخواهید سئو کنید باید چندین ماه و حتی شاید یک سال صبر کنید تا سایتتان به رتبه ۱ گوگل برسد. (این موضوع بستگی به موضوع فعالیت سایت شما و میزان رقابت پذیری آن دارد.) حالا اگر شما صبر این موضوع را نداشته باشید، به راحتی از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده می کنید و سریعا در همان روز به رتبه ۱ گوگل هدایت می شوید. حالا چه اتفاقی در پیش است؟ … بیا پاراگراف پایین تا بهت بگم

 

در سیستم تبلیغات کلیکی گوگل عضو می شوید و ۱۰۰ دلار اکانت خودتان را شارژ می کنید. حالا به گوگل میگید، هرکی سرچ کرد : “صندلی مدیریتی” سایت من را رتبه ۱ نشان بده. تا اینجا بسیار عالی 😊 حالا افرادی در گوگل صندلی مدیریتی را سرچ می کنند، در نتایج گوگل، شما را در رتبه ۱ نتایج می بینند، حالا اگر بر روی لینک سایت شما کلیک کنند، به ازای هر کلیک، یک مبلغی از ۱۰۰ دلار شما کم می شود. مثلا به ازای هر کلیک ۵ سنت از حساب ۱۰۰ دلاری شما کسر می شود.

 

تبلیغات آنلاین بر مبنای بستر آنلاین

تبلیغاتی آنلاین را تا الان به خوبی بررسی کردیم که چه سبک هایی دارد. حالا علاوه بر اینکه ما مشخص می کنیم چه سبک تبلیغاتی داشته باشیم، باید تعیین کنیم که در چه فضایی می خواهیم تبلیغات کنیم. آیا همه وب سایت ها یا بسترهای آنلاین برای کسب و کار ما مناسب است؟ شاید الان بپرسی فرشاد حیدری چی داره میگه؟ منظورش از بستر آنلاین چیه؟ نگران نباشید الان واضح و شفاف توضیح میدم که یاد بگیری.

 

تبلیغات آنلاین از نظر بستر آنلاین

 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی :‌ تبلیغات در اینستاگرام / تبلیغات در تلگرام
 • تبلیغات در وب سایت های خبری
 • تبلیغات در نیازمندی های آنلاین
 • تبلیغات در سایت های مبتنی بر ویدئو : (آپارات / یوتیوب)

 

انواع فرمت های تبلیغات اینترنتی

 • تبلیغات متنی
 • تبلیغاتی ویدئویی
 • تبلیغات عکسی

 

سوالات کلیدی قبل از تبلیغات آنلاین

 1. من دقیقا باید با چه سبکی تبلیغات آنلاین را انجام دهم؟
 2. من باید دقیقا کجا تبلیغات آنلاین انجام دهم؟
 3. من باید با چه فرمتی تبلیغات آنلاین انجام دهم؟

تصویر زیر را اسکرین شات بگیرید و هر وقت خواستید تبلیغات کنید به این تصویر نگاه کنید.

تبلیغات اینترنتی

پاسخ به ۳ سوال بالا زمانی داده می شود که قبلش مشخص شود مخاطب هدف ما کجا می تواند باشد؟ مشتری احتمالی من بیشتر کجا می چرخد؟ اینطوری می شود که تبلیغات هدفمندانه انجام می شود. مثال بزنیم جا بیفته قضیه؟ چشم مثال هم میزنم.

به عنوان مثال شما فروشگاه لوازم نوزاد دارید. وسایل سیسمونی می فروشید. باید برید کجاها؟ جایی که تازه مامانا حضور دارند. سایت نی نی سایت جایی است که مامان ها حضور دارند و تبلیغات بنری (با فرمت عکس قبول می کند) حالا با چه سبکی در نی نی سایت تبلیغات کنید؟ این بستگی به سیاست این سایت دارد و باید تماس بگیرید بپرسید چه سبک های تبلیغاتی دارند.

مثال بزنیم 😊 وقتی می خواهید شال و روسری بفروشید من پیشنهاد می کنم بستر شبکه های اجتماعی را انتخاب کنید. در پیج های مختلف تبلیغات کنید بازدهی بهتری نسبت به تبلیغات در سایت های مختلف دارید. اما برعکس موضوع : شما یک شرکت هستید که محصولات صنعتی دارید. مشتریان شما هم خودشان دستی بر صنعت دارند و محصولات شما تخصصی است. من پیشنهاد می کنم برای این مدل کسب و کارها وب سایت را مبنای اصلی کارتان قرار دهید.

 

نکتات مهم قبل از تبلیغات که باید حتما مد نظر داشته باشید تا بتواند فروش های خوبی را رکوردشکنی کنید

۱- بستر خودتان

۲- محتوای تبلیغاتی شما

۳- بسیترهای تبلیغاتی

۴- پیشنهاد شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزش طراحی سایت با وردپرس