صفر تا صد تولید محتوا در اینستاگرام

تولید محتوا در اینستاگرام پولسازترین و سریعترین روشی است که شما را ثروتمند می کند. اینستاگرام وقتی آمد، همه بیشتر به چشم یک گالری آنلاین عکس به آن نگاه می کردند. اما امروز شده همه زندگی مردم. چند ساعت در روز برای اینستاگرام وقت صرف می کنی؟ امروز همه عادت کردند به استفاداز اپلیکیشن اینستاگرام. به جایی رسیده است که مردم جز به جز زندگی خودشان را در اینستاگرام به اشتراک می گذارند. حال خوش، حال ناخوش همه در اینستا هست. امروز اگه از فامیلتون خبر نداشته باشی،‌وقتی استوری میزاره متوجه میشی که از نظر روحی روانی در چه شرایطی قرار دارد. پس یاد بگیریم چطوری در این فضای پوساز محتوا بسازیم و کسب درآمد کنیم.

 

تولید محتوای اینستاگرام چیست؟

یعنی اینکه در اینستاگرام بتوانی عکس و فیلم هایی منتشر کنی تا مورد استقبال بقیه قرار بگیرد. در فضای دیجیتال مارکتینگ کشور، اینستاگرام سهم بزرگی دارد و هر فردی که می خواهد یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کند باید توجه ویژه ای به اینستاگرام داشته باشد. چون اثربخشی تولید محتوا در اینستاگرام بسیار بالا است.

کسب درآمد از تولید محتوا در اینستاگرام

هدف از تولید محتوا در اینستاگرام

هدف اصلی دیده شدن و کسب درآمد بیشتر است. سرعت رشد در دنیا بسیار متفاوت از قبل شده. الان یک نفر با یک موبایل و فقط از طریق اینستاگرام می تواند به درآمدهای بسیار بالایی برسد. درآمد یک نفر در اینستاگرام به راحتی از یک کارخانه دار هم بیشتر است. پس باید بلد باشی که دقیقا در این فضا دیده بشی و بر روی افراد تاثیر بگذاری.

یک نفر می خواهد در اینستاگرام محصول بفروشد. یک نفر می خواهد خدماتش را بفروشد. یک نفر می خواهد بلاگری کند و دیگری می خواهد آموزش بدهد. همه دنبال یک هدف هستند. دیده شدن و کسب درآمد از اینستاگرام. سهم شما از این بازار بزرگ چیست؟ اینستاگرام در ایران بیش از ۵۰ میلیون کاربر دارد. یعنی یک اجتماع بزرگ. هرجا که اجتماع باشد، یعنی پول همانجا است.

 

چرا تولید محتوا در اینستاگرام؟

  • هزینه پایین بازاریابی نسبت به روش های دیگر
  • تعامل صمیمانه می توانید با مخاطب ها برقرار کنید
  • رقبا را بهتر می توانید آنالیز کنید
  • رفتار مخاطبان با کسب و کارتان را می توانید آنالیز کنید

بسیار عالی. تا اینجا که متوجه شدیم چقدر این فضا جذاب است و چه مزیت های عالی می تواند برای ما داشته باشد، پس بریم که بهتر بررسی کنیم.

 

چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

اول از همه باید یاد بدانید که تولید محتوا انواع مختلفی دارد. پس اول باید یک چهارچوب فکری نسبت به تولید محتوا در اینستاگرام پیدا کنید و بحث را باز تر کنیم.

 

انواع تولید محتوا در اینستاگرام

اینستاگرام با تصویر سر و کار دارد. قابلیت نوشتن متن هم دارد اما تصویر پایه و اساس کار در اینستاگرام است. حالا همین محتواهای تصویری در اینستاگرام سبک های مختلفی دارد :

پست های اسلایدی POST

استوری STORY

لایو LIVE

آی جی تی وی IGTV

از هر فضایی که در اختیار شما قرار می دهد باید درست استفاده کنید. اما لازم میدانم تا چندتا نکته بنیادی را با شما در میان بگذارم.

 

۱. برنامه ریزی کنید

همیشه برای تولید محتوا باید یک برنامه ریزی از قبل داشته باشید. چیزی که در اینستاگرام بسیار مهم است،‌پیوستگی است. یعنی اگر شما ۵ پست را در ۵ روز پشت سر هم قرار بدهید بسیار بهتر از زمانی است که ۵ پست را در ۱ روز بخواهید منتشر کنید.

 

۲. خود واقعی باشیذ

همیشه سعی کنید خودتان باشید. سعی نکنید خودتان را زورکی بهتر از چیزی که هستید نشان دهید. دنبال زیادی باکلاس بودن نباشید. واقعا خودتان باشید و اینطوری محتوایی که تولید می کنید اصالت بیشتری دارد و اثرگذاری بالاتری دارد.

 

۳.  خلق ارزش کنید

یعنی اینکه همیشه سعی کنید حرف جدیدی بزنید و یا اگر حرف جدیدی ندارید و حرف شما هم حرف بقیه است، خلاقیت در ارائه محتوا داشته باشید. در واقع مدل ارائه دادن از خود چیزی هم که قرار است بگویید مهم تر است.

 

چه محتوایی باید در پیج اینستاگرام تولید کنیم؟

سوال بسیار مهمی است. طرف صاحب یک فروشگاه است و میگه باشه منم میام در اینستاگرام،‌ ولی با اولین چالشی که روبرو میشه اینه که من چه محتوایی باید در اینستاگرام تولید کنم؟

باید محتوایی تولید کنید که خلق ارزش کنه. به به عجب بحث جذابی است و من خودم لذت میبرم وقتی درباره این موضوع براتون مینویسم. یعنی چی خلق ارزش کنه؟ یعنی محتوایی که به کار مخاطب بیاد. یعنی بتواند آگاهی بده. آموزش بده. سرگرم کنه

پس اینجا را دقت کنید. بهترین حالت اینه که ما محتوایی بسازیم که علاوه بر اینکه یک اطلاعات مفیدی در اختیار مخاطب قرار میده، همراه باشه با چاشنی سرگرم کننده و کاری کنه که مخاطب تعامل کنه. یعنی چی تعامل کنه؟

محتوای تعامل کننده محتوایی که مخاطب انقدر درونش اشتیاق ایجاد بشه تا محتوا را لایک کنه، کامنت بزاره. سیو کنه و برای دوستای خودش هم بفرسته. اینطوری رایگان هم تبلیغ می شوی.

 

محتوای مخاطب پسند در اینستاگرام

محتوایی که تولید میکنی باید محتوایی باشد تا فالوور خوشش بیاید. مثلا اگر تابلو می فروشی باید به فالوورهایت بگویی که چطوری می توانند تابلو مورد نظر را با مبلمان و فرش خانه ست کنند. اگر پرده می فروشی میتوانی آموزش بدی که برای هر تم رنگی باید از چه پرده ای استفاده کنند تا به خانه آنها بیاید و ست زیبایی شود.

 

تولید محتوا در اینستاگرام از تان شب واجب تر

چه بخواهید چه خواهید امروز دنیا با تولید محتوا می فروشد. یک زمانی صرفا شما یک تولید محتوای ساده انجام میدادی برنده بازی بودی. اما امروز صرفا تولید محتوای عادی به درد نمیخوره. شما باید یاد بگیری که چطوری محتوای خلاقانه تولید کنید. در این مسیر در هر حوزه ای که می خواهید فعالیت کنید، حتما اطلاعات خودتان را افزایش بدهید. به حوزه کاری خودتا مسلط شوید. حالا که بر حوزه کاری خودتان مسلط هستید، باید یاد بگیرید که چطوری محتوای خلاقانه تولید کنید و این خلاقیت را باید با انگیزه های انسانی ترکیب کنید تا بالاترین تاثیر را بر روی مخاطبای شما بگذارد.

 

مخاطب شناسی در تولید محتوا

کسی در تولید محتوای اینستاگرام برنده است که فالوورهای خودش را به خوبی بشناسد. باید مخاطب شناسی را بلد باشی. باید بدانی هر حرفی که می زنی و یا هر متنی که تایپ می کنی دقیقا چه تاثیری بر روی انسان ها می گذارد. بزرگترین برندهای معروف دنیا که همه شما می شناسید، همگی در بازاریابی بر روی احساسات من و شما کار می کنند. اگر امروز اپل شده اپل، صرفا به خاطر کیفیت آن نیست. پس شما هم برای اینکه بازدهی بیشتری داشته باشید باید ابتدا بدانید که مخاطبان شما چه انگیزه های پنهانی دارند؟ چه دغدغه هایی دارند؟ محصولات و خدمات شما چطوری می تواند این دغدغه ها را برایشان از بین ببرد.

 

تقویم محتوا

تقویم محتوا نقشه بسیار خوبی برای شما است. طرف یک پیچ اینستا راه اندازی می کنه. ۳-۴ روز پست منتشر میکنه. ۱ هفته ازش خبری نمیشه و هفته بعدی ۲ تا پست منتشر میکنه. سعی کنید یک برنامه منظم داشته باشید. مثلا تعیین کنید که روزهای زوج پست منتشر کنم. یا اینکه روزی یک پست منتشر کنم. وقتی نظم داشته باشید، هم الگوریتم های اینستاگرام شما را بهتر رشد می دهند و پیج شما را به افرادی بیشتری نشون می دهد تا شما را فالوو کنند و هم از دید فالوورها یک کسب و کار فعال و پویا دیده می شوید و این بسیار در اعتمادسازی تاثیرگذار است و میزان خرید از پیج شما را به شدت افزایش می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزش طراحی سایت با وردپرس