قدم به قدم راه اندازی کسب و کار اینترنتی به صورت تصویری و رایگان

کسب و کار اینترنتی را خیلی جامع اینجا آموزش دادم به طوری که تعجب میکنی وقتی ببینی قراره من کاملا رایگان و تصویری بهت یاد بدم چطوری کسب و کار اینترنتی خودت را با کمترین سرمایه راه اندازی کنی تا از درآمد اینترنتی لذت ببری. خدا را شکر میکنم که این فرصت را دارم تا بتوانم آموزش اصولی، واقعی و حلال کسب درآمد از اینترنت را به هموطنانم آموزش بدم تا بتوانند در این شرایط سخت اقتصادی زندگی خودشان را بهبود بدهند. آماده ای؟ اینجا آموزش واقعی کسب و کار آنلاین است و باید برای رسیدن به درآمدهای ماهیانه 30 میلیون 40 میلیون تومان تلاش کنی. منتها بهت یاد میدم که چطوری با تلاش هوشمندانه به درآمدهای عالی از اینترنت برسی.

قطعا قبل از شروع هر چیزی میدانم که یک سری سوالاتی درباره کسب و کار اینترنتی و کلا کسب درآمد از طریق اینترنت داری و من میخوام قبلش جواب یک سری از سوالای ذهنت را بدهم.

پاسخ سوالات رایج درباره کسب و کار اینترنتی و کسب و کار آنلاین و نحوه کسب درآمد از اینترنت

آیا راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیازی به مجوز دارد؟

خیر، برای شروع کار نیاز به هیچ مجوزی نداری و با خیال راحت میتوانی یک کار اینترنتی خوب داشته باشی

آیا راه اندازی کسب و کار اینترنتی در منزل امکان پذیر است؟

بله امکان پذیر است. خیلی از فروشگاه های اینترنتی که داری میبینی از منزل اداره میشن

آیا کسب و کار اینترنتی در منزل بدون سرمایه امکانپذیر است؟

تقریبا برای ایجاد کسب و کار آنلاین نیازی به سرمایه ای نداری. یه مقدار هزینه نیاز هست که توی ادامه بهت میگم

آیا کسب و کار اینترنتی با موبایل امکانپذیر است؟

بله، خیلیا فقط با یک گوشی موبایل ماهیانه چند میلیارد از اینترنتی درآمدزایی می کنند.

کسب درآمد از طریق راه اندازی فروشگاه اینترنتی

یکی از پر سودترین روش های کسب و کار اینترنتی در کل دنیا راه اندازی فروشگاه اینترنتی است. یعنی چی؟ خیلی ساده بگم. دیجیکالا در ایران که بزرگترین فروشگاه اینترنتی است و روزانه چند میلیارد سود میکنه. شاید همین الان بگی منو به چه دیجیکالا. اصلا من نمیگم بیا با دیجیکالا رقابت کن. هزاران فروشگاه اینترنتی در موضوعات مختلفی در ایران وجود دارند که ماهیانه چند میلیارد، چند صد میلیون، چند ده میلیون و چند میلیون سود می کنند. میخوام نگاهت را به کسب درآمد از اینترنت بازتر کنی. یا در خارج ایران الان ثروتمندترین سایت دنیا، آمازون است که به سراسر دنیا کالا ارسال می کند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی مثل دیجیکالا برای کسب و کار اینترنتی

 

الان که داری این متن را میخوانی یا محصولی برای فروش داری و یا نداری. در هر صورت کلید حل ماجرا را برات میگم.

برای درآمد اینترنتی محصول برای فروش دارم، باید چیکار کنم؟

کافیه از محصولاتت عکاسی کنی. یک وب سایت راه اندازی میکنی (جلوتر بهت گفتم چطوری) محصولاتت را به سایت اضافه میکنی. برای هر محصول توضیحات کامل قرار میدی و عکس و فیلم از محصولاتت قرار میدی و باید توی حوزه کاری که فعالیت میکنی تولید محتوا کنی. مقاله منتشر کنی. ویدئو قرار بدی تا وب سایتت توی یک سری از کلمات مهم کسب و کارت به صفحه اول گوگل بیاد. مثلا اگر کفش میفروشی. هر فردی در گوگل سرچ کرد “کفش مجلسی” سایتت توی نتایج اولیه گوگل نمایش داده شود. فرض کنیم چند هزار نفر از سراسر ایران ماهیانه همین عبارت را سرچ می کنند و به دنبال خرید کفش مجلسی هستند و با سایتت روبرو می شوند. محصولت را می بینند و عده ای ازت خرید می کنند.

نحوه دریافت پول از خریداران

به راحتی می توانی برای سایتت یک درگاه اینترنتی بگیری تا خریداران وقتی محصول را خرید می کنند، به درگاه بانک وصل شوند و با رمز پویا خودشان وجه محصول را به حسابت واریز کنند.

نحوه ارسال کالا

انواع روش های مختلفی برای ارسال کالا وجود دارد. پست پیشتاز، پست سفارشی، تیپاکس، باربری و ترمینال

روش های ارسال کالا در کسب و کار آنلاین

 

برای درآمد اینترنتی محصول برای فروش ندارم، باید چیکار کنم؟

ساکن کدوم شهر هستی؟ شهر شما چه سوغاتی هایی داره؟ چه شهرک صنعتی هایی داره؟ چه محصولاتی از شهر شما معروفه؟ توی دوست و آشنا چه افرادی فروشگاه دارن؟ کیا تولیدی دارن؟ در این حالت باید از همکاری در فروش استفاده کنی.

 

همکاری در فروش چیست؟

یعنی محصول از یکی دیگه باشه و فروش از تو باشه. یعنی میری با یدونه فروشگاه صحبت میکنی میگی من یک وب سایت دارم، یک پیج اینستاگرام دارم و میخوام محصولات شما را اینترنتی بفروشم و توی سود شریک بشم. (تمام تولیدکنندگان و فروشندگان از خدایشان است که یک نفر پیدا بشه تا فروش اینترنتی را دست بگیره تا سود بیشتری کنند). در این حالت چی میشه دقیقا چه اتفاقی می افتد؟

توی این فیلم دقیقا بهت گفتم که باید چیکار کنی.

کسب درآمد اینترنتی از طریق فروش خدمات اینترنتی و غیر اینترنتی

اگر تعمیرکار هستی، نصاب هستی، خدمات عروسی داری، آتلیه عکاسی داری، کابینت کار هستی و هزاران موضوع دیگه … می توانی با راه اندازی یک کسب و کار آنلاین درست و حسابی به درآمدهای عالی برسی. در اینترنت 2 مدل خدمات داریم.

خدمت نوع اول : خدماتی که در دنیای واقعی هم وجود داره مثل : برقکاری، بنایی، شستشوی قالی و …

خدمت نوع دوم : خدماتی که فقط در دنیای مجازی انجام میشه مثل : طراحی سایت، سئو سایت، گرافیست، تدوینگر فیلم، ادیمن سایت و اینستاگرام

خدمات دنیای واقعی برای درآمدزایی اینترنتی

فرض میکنیم که تعمیرکار لپ تاپ هستی و حالا می توانی وب سایت راه اندازی کنی و در کنارش پیج اینستاگرامت را راه اندازی کنی و کاری کنی توی گوگل هرکی سرچ کرد تعمیر لپ تاپ، بین نتایج اولیه گوگل باشی و افراد وارد سایتت شوند. یا در اینستاگرام وقتی پست منتشر میکنی و درباره لپ تاپ تولید محتوا میکنی بقیه ببینند که چه خدماتی داری. حالا این چه فایده ای دارد؟

فرض کنیم ماهیانه 200 نفر در گوگل عبارت تعمیر لپ تاپ در اصفهان را سرچ کنند و شما هم در اصفهان حضور داشته باشی و بین نتایج برتر گوگل باشی. از این 200 نفر که نتایج گوگل را مشاهده می کنند، عده ای وارد سایتت می شوند و تماس می گیرند برای اینکه مشکلشان را مطرح کنند و درخواست تعمیر لپ تاپ داشته باشند. به همین راحتی شما دیگه وقت سر چرخاندن هم ندارید.

خدمات دنیای مجازی مخصوص درآمدزایی اینترنتی

فرض کنیم که طراح وب سایت هستی و یک وب سایت برای خودت طراحی میکنی و این سایت را به صفحه اول گوگل میاری (بهت میگم چطوری) حالا هرکی در گوگل سرچ میکنی طراحی سایت، سایتت نمایش داده میشه و وارد سایتت میشه و عده ای تماس میگیرند که سایتشان را طراحی کنی. وقتی شما در این عبارت صفحه اول گوگل باشی ماهیانه بالای 100 میلیون تومان به راحتی میتوانی هرجای ایران که هستی بدست بیاری. رسیدن به این جایگاه مثل آب خوردن نیست. باید مسیر درست را انتخاب کنید و آگاهانه قدم بردارید تا به این جایگاه برسی.

کسب درآمد از آموزش دادن

سود این کار بسیار سرسام آور است. هر مهارتی داری می توانی به دیگران آموزش بدی و اینترنتی به پول های بسیار زیادی برسی. یکی از پر سودترین روش های کسب و کار آنلاین هم در دنیا و هم در ایران آموزش است. تا به حال از خودت نپرسیدی چرا این همه مدرس توی فضای اینترنتی ایران است؟ چون سود فوق العاده ای دار. تقریبا هزینه راه اندازی نداره و سودهای سرسام آور داره. شاید الان بگی من که مهارتی ندارم بیام چی آموزش بدم؟ اجازه بده ذهنتو باز کنم. کابینت کاری؟ حسابداری، روانشناسی؟ طراح سایت هستی؟ تراشکاری؟ فرقی نمیکنه چه مهارتی داری و در چه سطحی هستی. میتونی به اندازه مهارت خودت آموزش بدی و پول در بیاری.

راز مدرسین ثروتمند در ایران

قطعا توی هر حوزه ای مدرسینی توی وب سایت ها و اینستاگرام دیدی که فالوورهای زیادی دارن و میلیاردر هستند، باید همینجا بهت بگم که این مدرسین ثروتمند بودنشان یا معروف بودنشان دلیل بر متخصص بودنشان نسبت به بقیه نیست. این عزیزان روش های بازاریابی درست رو بلد هستند تا افراد بیشتری بشناسنشان و در نهایت افراد بیشتری مشتری آن ها شود.

سود درآمد آنلاین از طریق آموزش چقدر است؟

با یک مثال برایت توضیح میدم.

فرض کنیم توی حوزه ارزهای دیجیتال مهارت داری و میخوای به دیگران آموزش بدی. یکبار شروع میکنی یک دوره آموزشی چند ساعته ضبط میکنی. قیمت دوره را با عددهای مختلف مثال میزنم تا برآورد سود حوزه آموزش را متوجه بشی.

اگر قیمت دوره 500,000 تومان باشد و روزانه فقط 1 نفر در دوره شما شرکت کنه. در 1 ماه 30 نفر شرکت کرده و ماهیانه 15,000,000 تومان سود میکنی.

اگر قیمت دوره 500,000 تومان باشد و روزانه فقط 2 نفر در دوره شما شرکت کنه. در 1 ماه 30 نفر شرکت کرده و ماهیانه 30,000,000 تومان سود میکنی.

اگر قیمت دوره 500,000 تومان باشد و روزانه فقط 3 نفر در دوره شما شرکت کنه. در 1 ماه 30 نفر شرکت کرده و ماهیانه 45,000,000 تومان سود میکنی.

اگر قیمت دوره 1,000,000 تومان باشد و روزانه فقط 1 نفر در دوره شما شرکت کنه. در 1 ماه 30 نفر شرکت کرده و ماهیانه 30,000,000 تومان سود میکنی.

اگر قیمت دوره 1,000,000 تومان باشد و روزانه فقط 2 نفر در دوره شما شرکت کنه. در 1 ماه 30 نفر شرکت کرده و ماهیانه 60,000,000 تومان سود میکنی.

اگر قیمت دوره 1,000,000 تومان باشد و روزانه فقط 3 نفر در دوره شما شرکت کنه. در 1 ماه 30 نفر شرکت کرده و ماهیانه 90,000,000 تومان سود میکنی.

مدرسینی که در این حوزه توی ایران کار می کنند سودهای ماهیانه چندین برابر این اعداد و ارقامی که من برایتان مثال زدم بدست می آورند.

این روش بسیار عالیه چون :

هزینه راه اندازی تقریبا صفر

حاشیه سود استثنایی

معروفیت مدرس و محبوبیت

جایگاه اجتماعی عالی

همزمان هزاران نفر از سراسر ایران می توانند به صورت آنلاین در دوره های شما شرکت کنند.

یکبار دوره آموزشی درست میکنید و هزاران بار به صورت خودکار میفروشید. مردم مدرس ها را دوست دارند. برای اینکه مدرس ها آموزش میدهند و بار ارزشی برای مردم دارند و برای همین مردمی که به موضوع کاری شما علاقه مند باشند حاضرند پول بسیار خوبی به شما پرداخت کنند تا آموزش های خوبی دریافت کنند.

این روش پر چالش هست چون :

همیشه باید اطلاعاتت را در حوزه کاری خودت بروز نگه داری و مدام جلوی دوربین باشی تا مردم با شما ارتباط برقرار کنند. نحوه صحبت کردن و نحوه آموزش دادنت را متوجه شوند و درک بهتری نسبت بهت داشته باشند تا اعتماد کنند و در دوره های آموزشی شما شرکت کنند.

چند مثال برای حوزه کسب و کار اینترنتی آموزش محور

قانون جذب

طراحی سایت

آموش فتوشاپ

آموزش تدوین فیلم

آموزش ادمین اینستاگرام

توسعه فردی

روانشاسی

سرمایه گذاری

زبان انگلیسی

تناسب اندام

کنکور

موفقیت در کسب و کار اینترنتی به 2 چیز است

مورد اول : دیده شدن

مورد دوم : متقاعدسازی

درآمدهایی که تا به اینجا صحبت کردم بسیار شیرین و دلچسب است اما کار یک شب و دو شب نیست. باید اصول درست بازاریابی اینترنتی را بلد باشید. خبر خوب اینه که یاد گرفتن و پیاده سازی اصول درست بازاریابی اینترنتی به هیچ عنوان کار پیچیده ای نیست و فقط نیازمند اقدامات عملی و مستمر است تا کارهای شما بعد از چند ماه به نتیجه برسه.

ایده های خدمات اینترنتی :

شغل اینترنتی طراحی سایت

یکی از خدمات بسیار پر سود و پر تقاضا در اینترنت، طراحی وب سایت است. برای طراحی سایت هم نیازی نیست برنامه نویسی بلد باشید. به قدری تکنولوژی پیشرفت کرده که بدون یک خط کدنویسی می توانی بهترین فروشگاه های اینترنتی راه اندازی کنی و حداقل 7-8 میلیون تومان بابت یک پروژه طراحی سایت دریافت کنی. دقیقا الان سایت خود من هم بدون یک خط کدنویسی طراحی شده. با استفاده از سیستم قدرتمند وردپرس می توانی سایت های بسیار حرفه ای راه اندازی کنی.

شغل اینترنتی طراحی وب سایت

 

شغل اینترنتی سئو سایت (بهینه سازی سایت – SEO)

تا الان بارها راجب این صحبت کردم که سایتت را به صفحه اول گوگل بیاری. این کار دقیقا اسمش هست سئو. یعنی افرادی که مهارت این را دارند تا یک سایت را در کلمه مد نظرشان به صفحه اول گوگل هدایت کنند را سئوکار میگیم. حالا میتوانی این مهارت سئو را یاد بگیری و سایت دیگران را سئو کنی و درآمد کسب کنی و یا میتوانی سئو را یاد بگیری و برای کسب و کار خودت استفاده کنی و یا برای کسب و کار خودت به یک سئوکار پول بدهی تا سایتت را سئو کند.

هزینه سئو چقدر است؟

اگر میخواهی سئو را یاد بگیری و به عنوان یک تخصص از این کار سود بدست بیاری باید بگم که سودهای سئو عالی است. برای اینکه یک سایت سئو شود و به صفحه اول گوگل هدایت شود باید چند ماه وقت صرف اینکار شود و معمولا سئوکارها از ماهیانه 4-5میلیون تومان تا ماهیانه 100 میلیون تومان هم برای سئو سایت دریافت می کنند. این اختلاف قیمت به خاطر رقابت پذیری حوزه ای هست که قراره سایت سئو بشه.

شغل اینترنتی تبلیغ نویسی (کپی رایتینگ)

یکی از مهارت های بسیار پولساز در دنیا، مهارت تبلیغ نویسی است. تبلیغ نویس کیه؟ فردی هست که برای صفحات محصول شرکت ها متن تبلیغاتی می نویسد.

تبلیغ نویس کیست؟

تبلیغ نویس یا کپی رایتر (copywriting) به کسی میگیم که مهارت نوشتن متن های تبلیغاتی جذابی دارد. متن هایی که در خوانندگان ایجاد انگیزه کنه و احساسات و منطق مخاطب را درگیر کند تا در نهایت اقدام خاصی را مخاطب انجام دهد. البته تبلیغ نویس صرفا متن های تبلیغاتی نمی نویسد. این متن می تواند در به شکل صحبت یک فرد جلوی دوربین هم باشد. درآمد یک تبلیغ نویس بسیار بالاست. برای نوشتن یک متن تبلیغاتی برای یک شرکت می توانید تا چند ده میلیون تومان هم دریافت کنی. البته برای یادگیری این مهارت باید به شدت بر روی روانشناسی مصرف کننده تسلط داشته باشی.

شغل اینترنتی تبلیغ نویسی برای کسب درآمد اینترنتی در فضای کسب و کار اینترنتی

 

شغل اینترنتی گرافیست

امروز تولید محتوا حرف اول را میزنه و همه کسب و کارهای آنلاین برای تولید محتوا نیاز دارند تا یک نفر عکس های خوبی برایشان طراحی کند. مهارت یادگیری نرم افزار Adobe Photoshop بسیار میتونه پولساز باشه.

شغل اینترنتی طراحی گرافیک

 

شغلی اینترنتی تدوینگر فیلم

طبق پاراگراف قبلی که گفتم. تولید محتوا حرف اول را میزنه و تولید ویدئو نقش بسیار مهمی داره و اینجا افرادی که کار با نرم افزارهای Adobe Premiere و Adobe After Effects را بلد باشند می توانند درآمدهای بسیار خوبی از فضای آنلاین داشته باشند و یک شغل اینترنتی خیلی پرسود و باکلاسی هم محسوب می شود.

تدوینگر فیلم برای تولید محتوا

 

شغل اینترنتی ادمین وب سایت (وبمستر)

تمام مدیران کسب و کارها نیاز دارند تا فردی بتواند کارهای وب سایتشان را انجام بدهد. فردی که محتوا را وارد سایت کند. محصولات را قرار دهد. آمار قیمت و موجودی ها را داشته باشد و بتواند یک سری گزارشات را از سایت با استفاده از ابزارهای آنلاین استخراج کند و در اختیار مدیر قرار دهد.

 

شغل اینترنتی ادمین اینستاگرام

دیگه جای بحثی نیست. این همه پیج اینستاگرامی هستند که دارید مشاهده می کنید. هزاران پیج هستند که توسط ادمین ها مدیریت می شوند. ادمین اینستاگرام کار پست گذاشتن در اینستاگرام، پاسخ کامنت دادن و پاسخ دایرکت دادن را بر عهده دارد. سفارش مشتری را دریافت می کند و در اختیار صاحب پیج قرار می دهد. اگر می خواهی مهارت بازاریابی و فروش در اینستاگرام را یاد بگیری پیشنهاد میکنم صفحه مربوط به دوره کسب درآمد از اینستاگرام سایت فرشاد حیدری را مشاهده کنی.

مدل رشد در کسب و کار اینترنتی چگونه است؟

انتخاب بازار هدفی که می خواهید فعالیت کنید

راه اندازی وب سایت

راه اندازی پیج اینستاگرام

عکاسی از محصولات و خدمات

تولید محتوا کردن

راه اندازی وب سایت

برای کسب درآمد از اینترنت خیلی خوبه که یک وب سایت داشته باشید تا هویت کسب و کار شما باشد. برای طراحی سایت روش های بسیار مختلفی وجود دارد که اگر روش درست را ندانید باید هزینه های بسیار سنگین چند ده میلیونی پرداخت کنی. اما نگران نباش. من بهترین روش را برایت توضیح میدم. بهترین روش طراحی سایت استفاده از سایت ساز قدرتمند وردپرس است. دقیقا سایت خود من هم با سایت ساز وردپرس راه اندازی شده و من خودم یک خط هم کدنویسی نکردم و به راحتی این سایت را راه اندازی کردم و دقیقا شما هم می توانی از همین روش سایت خودت را راه اندازی کنی. برای راه اندازی وب سایت نیاز به 2تا چیز داری! هاست و دامنه. حالا ببینیم چیه.

هاست چیست؟

برای اینکه فیلم ها و آهنگ های خودمان را در کامپیوتر بخواهیم ذخیره کنیم نیاز به چی داریم؟ نیاز به یک حافظه داریم که بهش هارد میگیم. حالا برای اینکه در اینترنتی بتوانیم کدهای سایتمان را قرار بدهیم و عکس ها و فیلم های سایتمان را قرار بدهیم، نیاز به یک حافظه اینترنتی داریم که بهش هاست میگیم. هاست هم مثل هارد کامپیوتر ظرفیت های مختلفی داره. فقط نکته اینجاست که هاست خریدنی نیست! هاست اجاره ای است. معمولا باید هزینه هاست را به صورت ماهیانه و یا سالیانه پرداخت کنید. هاست را باید از شرکت های هاستینگ تهیه کنید.

دامنه چیست؟

دامنه همان نام سایت است که پسوندهای مختلفی دارد. com / ir / net / org / info / co از معروفترین پسوندهای دامنه هستند. مثل نام سایت farshadheydari.com

راه اندازی پیج اینستاگرام

الان در حال حاضر بستر فروش در اینستاگرام توی ایران بسیار داغ است و فرصت بسیار خوبیه که سریعا دیده بشی و به فروش محصولات و خدماتت بپردازی. پس یک پیج اینستاگرام راه اندازی میکنی. لوگو طراحی میکنی و یک نام فارسی برای پیجت در نظر میگیری و در بایو پیجت درست میگی که چه خدمات و محصولاتی داری. وقتی داری پیج اینستاگرام میزنی باید بدانی که به شرطی میتوانی در اینستاگرام به نتیجه برسی که تولید محتوا انجام بدی و منظم پست منتشر کنی.

عکاسی از محصولات و خدمات

اگر محصولاتی برای فروش داری باید شروع کنی از تک تک محصولاتت عکاسی کردن. سخت نگیر با گوشی موبایل هم میتوانی عکاسی کنی. خیلی از پیج هایی که در اینستاگرام میبینی با موبایل عکاسی می کنند. اگر کار خدماتی انجام میدی، مثلا برای یک خانه یا مغازه کفپوش نصب کردی، عکس میگیری. خلاصه کلام اینه که این تولید محتوا مهم است. توی پاراگراف بعدی کامل داستان این تولید محتوا را توضیح دادم.

عکاسی از محصولات برای کار اینترنتی

 

تولید محتوا

شاه کلید موفقیت در کسب و کار اینترنتی تولید محتوا است. اگر وب سایت داری و میخواهی در نتایج اولی گوگل باشی باید تولید محتوا انجام بدی. اگر پیج اینستاگرام داری و میخوای تعداد فالوورهات افزایش پیدا کنه باید پست منتشر کنی. خلاصه کلام اینکه تا الان درباره درآمدهای شیرین کسب و کارهای انلاین برایت گفتم اما همه اینا به شرطی است که تولید محتوا کنی. حالا چه در وب سایت و چه در پیج اینستاگرام.

سیستم سازی کسب و کار

بعد از اینکه به امید خدا کسب و کار اینترنتی خودت را ساختی و کم کم به درآمد رسیدی و میزان درآمدت افزایش پیدا کرد باید نیرو جذب کنی. این نیرو می تواند یا حضوری باشد و یا غیر حضوری باشد. باید سعی کنی کارهایی که تا به امروز خودت انجام میدادی تا به درآمد برسی را به افراد دیگری بسپاری تا برایت انجام بدهند و خودت به فکر توسعه و بزرگ کردن کسب و کارت باشی. سیستم سازی یعنی اینکه بر هر بخشی که تا به امروز انجام میدادی یک دستورالعمل آموزشی درست کنی تا افرادی که جذب میکنید به عنوان نیروی کار بتوانند با دیدن دستورالعمل ها کارها را به درستی انجام بدهند و اینکه در نهایت بر مرحله ای برسد که کسب و کارتان بدون وجود خودتان هم به درستی کارش را انجام بدهد. ساده بگم یعنی کسب و کارت وابسته به حضور خودت نباشه. این مرحله سیستم سازی در فازهای بعدی کسب و کار است. الان نمیخواد ذهنت را درگیرش کنی. من فقط اینجا توضیح دادم تا یک دید کلی بهت داده باشم.

سوالات رایج درباره راه اندازی کسب و کار آنلاین

چقدر سرمایه برای شروع راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز است؟

تقریبا سرمایه خاصی برای شروع کار اینترنتی نیازی ندارید. فقط یک وب سایت راه اندازی می کنید و یک پیج اینستاگرام. یک موبایل که کار تولید محتوا را انجام بدهید. اگر وب سایت راه اندازی می کنید بهتر است یک لپتاپ کاملا معمولی هم داشته باشید تا راحت تر بتوانید سایتتان را مدیریت کنید.

چقدر زمان لازم است تا یک کسب و کار آنلاین به درآمد خوب اینترنتی برسد؟

ممکن است روز اول هم فروش داشته باشی اما حداقل 3 ماه زمان بده برای اولین سفارشت. من خودم به شخصه معتقدم 6 ماه زمان نیاز است تا یک کسب و کار اینترنتی به درآمد خیلی خوب و با ثبات برسد. 

برای کسب و کار اینترنتی سایت بهتر است یا وب سایت؟

الان بازار اینستاگرام بسیار داغ  است  و فروش های خیلی خوبی را می توانیی در اینستاگرام تجربه کنی. شبکه های اجتماعی مثل خانه اجاره ای هستند چون اختیارش در دست افراد دیگر است. مخصوصا برای ما ایرانی ها که یا از طرف خودی ها مسدود می شود یا به خاطر تحریم ها ممکن است بسته شود. حالا راه حل چیه؟ بهترین راه حل این است که برای شروع کسب درآمد اینترنتی یک وب سایت راه اندازی کنی تا بستر اصلی کسب و کارت باشه و در کنارش از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام به عنوان بازوهای قدرتمند فروش استفاده کنی.

 

من چگونه می توانم در مسیر کسب و کار اینترنتی بهت کمک کنم؟

کلی آموزش های رایگان درباره کسب و کار اینترنتی، دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی و فروش، توسعه فردی و آموزش اینستاگرام مارکتینگ، بازاریابی محتوا، تبلیغ نویسی و همچنین آموزش های سئو و طراحی سایت در سایت فرشاد حیدری موجود است. هم مطالب رایگان من را دنبال کن و اگر به صورت حرفه ای و عملی تر می خواهی از طریق اینترنت به کسب درآمد آنلاین بپردازی می توانی از دوره های آموزشی من استفاده کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزش طراحی سایت با وردپرس